مدیر روابط عمومی مرکز هنر‌های نمایشی گفت: در صورتی که طی روز‌های آینده احیانا از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا دستوری مبنی بر بسته شدن دوباره تماشاخانه‌های تئاتر داده شود ما بلافاصله آن را اجرا کرده و تمامی تماشاخانه‌های تئاتر را تعطیل می‌کنیم.

پایگاه خبری تئاتر: محسن حسن‌زاده درباره زمان احتمالی پررنگ شدن خبر تعطیلی مجدد تماشاخانه‌های تئاتر گفت: هنوز هیچ ابلاغیه‌ای از سوی ستاد ملی کرونا و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر تعطیلی دوباره تماشاخانه‌های تئاتر به ما اعلام نشده و من احساس می‌کنم این اخبار در حد شایعه است.

وی در همین راستا ادامه داد: مرکز هنرهای نمایشی تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا خواهد بود، اگر دستور و یا ابلاغیه‌ای از ستاد ملی مبارزه با کرونا به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و از این وزارتخانه با مرکز هنرهای نمایشی برسد ما ملزم به رعایت آن خواهیم بود. از نظر من از اساس اخبار مبنی بر تعطیلی تماشاخانه‌ها کذب بوده زیرا اگر قرار بر تعطیلی بود دیروز ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام تعطیلی می‌کرد اما این اتفاق نیفتاد.
مدیر روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی در همین راستا ادامه داد: البته در صورتی که طی روزهای آینده احیانا از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا دستوری مبنی بر بسته شدن دوباره تماشاخانه های تئاتر داده شود ما بلافاصله آن را اجرا کرده و تمامی تماشاخانه‌های تئاتر را تعطیل می کنیم.

وی درباره چگونگی نظارت مرکز هنرهای نمایشی بر رعایت اصول پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با کرونا اظهار کرد: تمامی تماشاخانه‌های دولتی به صورت کامل تحت نظارت مرکز هنرهای نمایشی بوده و تماما پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده را رعایت می‌کنند، در مورد تماشاخانه‌های خصوصی ما همچنان دستورالعمل معینی برای نظارت بر عملکرد آنها را نداریم. ما در مورد این تماشاخانه‌ها بند قانونی مشخصی برای نظارت نداریم اما با این حال سعی می‌کنیم با تعامل با مدیران تماشاخانه های خصوصی رعایت اصول بهداشتی را رصد کنیم.
حسن زاده تاکید کرد: در عین رصد و نظارت بر تماشاخانه‌های خصوصی مترصد این هستیم تا در اولین فرصت مواد ضد عفونی مورد نیاز را برای تماشاخانه‌ها مهیا کنیم، رییس مرکز هنرهای نمایشی هم بر این اتفاق پافشاری دارد و سعی می‌کنیم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی به تماشاخانه‌های خصوصی کمک کنیم، در عین حال خوشبختانه براساس گزارشات و تصاویری که منتشر شده به خوبی می‌بینیم که تماشاخانه‌های خصوصی تمامی نکات بهداشتی را تا به امروز رعایت کرده‌اند.

وی درباره تعطیلی برخی تماشاخانه‌ها اظهار کرد: برای بازگشایی تماشاخانه‌ها هیچ اجباری نیست، ما به هیچ عنوان سالنها را در تنگنا قرار نمی‌دهیم، ما اتفاقا تاکید داریم که هر زمانی که سالن آماده اجرا باشد بازگشایی شود، در قبال تماشاخانه ایرانشهر تعطیل شدنش کاملا براساس برنامه های داخلی این مجموعه بوده است، این تماشاخانه طبق برنامه خود پیش می‌رود و دلیل این تعطیلی این بوده که گروه‌هایی که قرار بوده در این دو ماه اجرا بروند از حرکت خود انصراف داده اند به همین خاطر سالن اجبارا تعطیل شده است.

  • نویسنده :
  • منبع : خبرگزاری میزان