چهار عنوان کتاب جدید از انتشارات نمایش روانه‌ی بازار نشر شد.

 پایگاه خبری تئاتر: دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش چهار عنوان کتاب تازه را در حوزه‌ی هنرهای نمایشی به بازار کتاب ارائه کرد.

سه نمایش‌نامه در دو مجلد و با عناوین «جل پشت‌ها-کشتی گیرنده با خرس» نوشته حسین فضل‌اللهی و «دل آتش است» نوشته چیستا یثربی، و دو کتاب پژوهشی با عناوین «سایه بازی» نوشته روبرتو پاپتی و ماشا لوچی با تالیف و ترجمه آیرین غریب‌پور و «نمایشنامه‌نویسان ایران ۱۳۷۸-۱۳۵۷» که حاصل پژوهش حسین فرخی است در اختیار متخصصان و علاقه‌مندان تئاتر قرار گرفته است.

گفتنی است که نمایشنامه‌های «جل پشت‌‌ها- کشتی گیرنده با خرس» با موضوعی اجتماعی و با عنایت به فرهنگ و اداب ایرانی نگاشته شده و «دل آتش است» نمایشنامه‌ای است با مضمونی انسانی و منبعث از معرفت‌شناسی ایرانی.

کتاب «نمایشنامه‌نویسان ایران ۱۳۷۸-۱۳۵۷» جلد سوم از کتاب‌هایی است که با ارائه‌ی خلاصه داستان و اشارات مختصری درباره‌ی مضمون آثار به معرفی نمایشنامه‌نویسان ایرانی در بستر گاه‌شماری تاریخی می‌پردازد و تکمله‌ای بر دو جلد پیشینی از این پژوهش به شمار می‌آید که پیش از این منتشر شده است.

کتاب «سایه بازی» کتابی است تمام رنگی و کاربردی که می‌تواند مربیان، دانش‌آموزان و کودکان و نوجوانان را با چگونگی تهیه و اجرای یک نمایش سایه‌ای آشنا کند. ویژگی این کتاب سادگی بیان مطالب و راهنمایی عملی برای ترغیب علاقه‌مندان است تا بتوانند با مواد بازیافتی موجود در زتدگی روزمره، در هر زمان و مکانی، نمایش شگفت انگیزی را با «سایه یازی» تولید و اجرا کنند.

  • نویسنده :
  • منبع :