داود فتحعلی‌بیگی دبیر جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی از اجرای نمایش "طبیب اجباری" در این جشنواره و برپایی نمایشگاهی از عکس‌ها، اسناد و مدارک مربوط به مرد سیاه‌باز خبر داد.

پایگاه خبری تئاتر: داود فتحعلی‌بیگی گفت: قرار است در این دوره از جشنواره نمایشگاهی از عکس‌ها، اسناد و مدارک مربوط به سعدی افشار برپا شود و علاوه بر نمایش این اسناد فیلم‌ِ کارها و فعالیت‌های نمایشی این هنرمند فقید نمایش‌های آیینی و سنتی نیز به نمایش درمی‌آید تا مراجعه‌کنندگان و علاقه‌مندان به تئاتر تماشاگر این آثار باشند.

وی افزود: قصد داریم نمایش "طبیب اجباری" به روایت سعدی افشار را به چند نفر از هنرمندانی که با این هنرمند فقید همکاری داشته‌اند، پیشنهاد دهیم تا در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی تولید و اجرا کنند.

دبیر شانزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی درباره پیشنهاد اختصاص جایزه‌ای به نام سعدی افشار در این جشنواره تأکید کرد: پیشنهاد اختصاص جایزه‌ای به نام سعدی افشار در جشنواره آیینی و سنتی پیشنهاد خوبی است که در ستاد برگزاری جشنواره مطرح می‌کنیم. در بخش پژوهش جشنواره جایزه دکتر جلال ستاری را داریم و خیلی خوب می‌شود که در بخش نمایش‌های سنتی و تخته حوضی نیز جایزه‌ای به نام سعدی افشار داشته باشیم.

فتحعلی‌بیگی از برگزاری آیین سخنوری کاملا سنتی به عنوان یکی دیگر از بخش‌های ویژه شانزدهمین دوره جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی خبر داد.

جشنواره شانزدهم نمایش‌های آیینی و سنتی از 22 تا 30 شهریورماه برگزار می‌شود.

 

  • نویسنده :
  • منبع :