وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: معدل کیفیت فیلم‌های جشنواره فجر امسال در مجموع از همه دوره ها بالاتر است.

چارسو پرس: محمد مهدی اسماعیلی در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره کیفیت فیلم‌های این دوره از جشنواره فجر اظهار کرد: با قضاوتی که داوران دارند، معدل کیفیت فیلم‌ها در مجموع از همه دوره ها بالاتر است؛ هرچند ممکن است به لحاظ مسائل زیبایی شناختی و فنی اختلاف نظری باشد، اما همه آنهایی که سالهاست در این عرصه هستند، معتقدند که معدل بسیار خوب است.

وزیر فرهنگ افزود: بیش از ۱۰کارگردان کار اولی و دو خانم کارگردان کار اولی داریم که رویش های این جشنواره هستند در حالی که سال‌ها بود کارگردان خانم در بخش داوری آثار نداشتیم و این از مزایای کار است. می گویند سالی که نکوست از بهارش پیداشت بهار حوزه فرهنگ در همین جشنواره‌های فجر است و ان‌شاءالله سال بسیار خوبی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: به سازمان سینمایی گفتم فیلم‌های منتخب را با سینماهای سیار به دل روستاها سیستان خوزستان و استان‌هایی که زیرساخت کمتر دارند، ببرند که این کار در دستور کار قرار گرفته است.
اسماعیلی با بیان اینکه جشنواره موسیقی فجر نیز از ۲۸ بهمن آغاز می شود، خاطر نشان کرد: جشنواره هنرهای تجسمی فجر نیز در حال برگزاری است. همچنین امروز آخرین روز از نمایشگاه فضای مجازی است که تولیدات محتوایی در حوزه فضای مجازی عرضه کرده و با استقبال خوب مردم و کاربران روبرو شده است.

هر آنچه از ۲۴ فیلم «سودای سیمرغ» می‌دانیم

بیشتر بخوانید: صفحه ویژه جشنواره فیلم فجر

  • نویسنده :
  • منبع :