شهروز دل افکار بازیگر و کارگردان نمایش «اتول سورون طهران الف ۱» درباره ادامه اجراهای این اثر نمایشی در پردیس تئاتر شهرزاد و همزمانی بازی در نمایش «زیگموند» توضیح داد.

چارسو پرس: شهروز دل افکار کارگردان نمایش «اتول سورون طهران الف ۱» درباره ادامه اجراهای این اثر نمایشی گفت: نمایش «اتول سورون» چهارمین دور اجراهای خود را از پنجشنبه ۹ شهریور ماه در پردیس تئاتر شهرزاد آغاز کرده است. این نمایش که ابتدا در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به صحنه رفت در سالن های سمندریان و ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر و تماشاخانه ملک اجرا داشته است و با توجه به استقبال مخاطبان از اجرا تصمیم گرفتیم کار را در پردیس تئاتر شهرزاد نیز ادامه دهیم.

وی با اشاره به بازخوردهای مثبتی که از اجرا گرفته است درباره تغییر نمایش نسبت به اجراهای قبلی بیان کرد: امیدوارم در اجرای جدید نیز کار مورد توجه مخاطبان قرار گیرد. ترکیب گروه و بازیگران مانند قبل است اما کار نسبت به اجراهای قبلی کمی کوتاه تر شده تا تماشاگران خسته نشوند.

دل افکار که در چند ماه اخیر روزهای پرکاری را در بازیگری پشت سر گذاشته درباره این تجربه توضیح داد: از ابتدای سال، روزهای شلوغی را پشت سر گذاشته ام و در چند نمایش پشت سر هم مانند «مکبث زار»، «ط ...»، «زیگموند» و نمایش خودم در نقش ناصرالدین شاه حضور داشتم و سریال «بازپرس» را هم روی آنتن داشتم که البته همزمانی همه این کارها از قبل برنامه ریزی شده نبود و اتفاقی اجراها پشت سر هم شدند. بعضی مواقع پیش می آید که مدت ها بیکار هستیم اما برخی اوقات هم پیشنهادات مختلفی داریم که همزمان با هم می شوند.

بازیگر سریال «قورباغه» که این روزها در نمایش «زیگموند» نیز به ایفای نقش می پردازد در این باره عنوان کرد: خوشبختانه «زیگموند» با استقبال خوبی روبرو شده که فراتر از انتظار ماست. این نمایش درباره ۲ روز پایانی زندگی فروید است و من در نمایش نقش های مختلفی را در کابوس مرگ فروید بازی می کنم از نقش یک خاخام گرفته تا غریزه زیگموند و یونگ و ... که هرکدام ویژگی های مختلفی دارند.

اتول سورون ماجرای ورود اولین اتومبیل به ایران به دستور مظفرالدین شاه قاجار است؛ نمایشی کمدی و ایرانی با نمایه هایی از تاریخ آن دوران و برخورد حسد ورزانه‌ زنان حرمسرا با این اتفاق. نمایش با ورود به کابوس شاه آغاز و روایت می شود.

این اجرا کار مشترک باقر سروش به عنوان نویسنده و شهروز دل افکار در مقام کارگردان آن است که خروجی گروه بازیگران کارگاهی آموزشگاه دل افکار هستند.

شهروز ‌دل ‌افکار، سحر ‌عبدالملکی، رضا ‌جهانگیری، محمدحسین ‌معتمدی، هومان ‌زمانی، فرحان ‌شجاعی، محمدحسین ‌بیات، عرشیا ‌چاکرالحسینی، علیرضا ‌خراسانی، ماهان ‌زارعی، سمانه ‌رستمی، آتنا ‌نیکنام، تینا ‌اسدی، علی عرب، پانیذ ‌نصیری، هادی ‌رهبری، حسن ‌توکلی، شیوا ‌جگروند، سارا ‌مهین ‌ترابی، پارسا ‌معانی، معصومه ‌اسمی ببازیگران «اتول سورون» هستند که تا دوم مهر ماه هر روز ساعت ۱۸ در سالن شماره ۲ پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه است.

  • نویسنده :
  • منبع : خبرگزاری مهر