در نخستین تریلر به نمایش در آمده از فیلم مورد انتظار Joker 2 شاهد الهام از فیلمی کلاسیک و قدیمی هستیم که می‌تواند طرفداران دی‌سی را شگفت‌زده نماید.
چارسو پرس: فیلم Joker: Folie à Deux (جوکر: جنون مشترک) به کارگردانی و نویسندگی تاد فیلیپس تنها عنوان سینمایی از دی‌سی محسوب می‌شود که در سال ۲۰۲۴ میلادی طرفداران دریافت خواهند کرد. دنباله‌ای بر ساخته ۱ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۹ که از زوج واکین فینیکس و لیدی گاگا بهره برده و نخستین تریلر به نمایش در آمده از آن با استقبالی غیرمنتظره روبرو شده تا حدی که در ۲۴ ساعت نخست بیش از ۱۶۷ میلیون بازدید دریافت کرده است.

در این تریلر نکات و مسائل مختلف و جذابی به معرض نمایش گذاشته شده که شاید یکی از جالب توجه‌ترین آن‌ها الهام یکی از سکانس‌ها از فیلمی قدیمی و کلاسیک به نام چترهای شربورگ محصول سال ۱۹۶۴ بوده باشد؛ اثری که در زمان خود بینندگانش را حسابی به وجد آورد و برنده جایزه نخل طلایی جشنواره کن شده بود.

ماجرا از این قرار است که در سکانسی شاهد هستیم که آرتور فلک در یک روز بارانی و در محوطه تیمارستان آرکهام در حال اسکورت بوده و چترهایی حول محور وی نگه داشته شده و در عین حال هارلی کوئین کنار یک پیانو مشغول رقص و پایکوبی می‌باشد؛ سکانسی که به صورت مستقیم از فیلم نام برده شده الهام گرفته است. با توجه به این که جوکر ۲ در مسیر روایتی موزیکال قدم برداشته، طبیعیست که برخی از سکانس‌های خود را از فیلم‌های مشهور این ژانر الهام بگیرد و با توجه به سخنان تاد فیلیپس می‌توان پیش بینی کرد که چنین الهاماتی تنها محدود به یک صحنه نخواهد بود.

فیلم Joker: Folie à Deux برای اکران در تاریخ ۴ اکتبر (۱۳ مهر) برنامه ریزی شده است.