برخی از مواقع در مورد تئاتر کمدی سوء تفاهم پیش می آید و دوستانی تصور شان بر این است که نمایش کمدی صرفاً برای خنداندن مخاطب است.

پایگاه خبری تئاتر: روهام بحیرایی در گفت وگو با  ایمنا در خصوص اجرای نمایش" هچل" در جشنواره کمدی، گفت: این نمایش یک کمدی اجتماعی است،و روایت اتفاقاتی است که برای یک خانواده باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای آن ها می شود.
وی افزود: این نمایش بیان گر محک زندگی و واکنش آدم ها نسبت به مشکلاتی است که برایشان رخ می دهد.
کارگردان نمایش "هچل" با بیان اینکه تئاتر کمدی هنوز برای عده ای تعریف نشده است، گفت: برخی از مواقع در مورد تئاتر کمدی سوء تفاهم پیش می آید و دوستانی تصور شان بر این است که نمایش کمدی صرفاً برای خنداندن مخاطب است.
وی تصریح کرد: کار کمدی قرار نیست تماشاگر را از ابتدا تا آخر بخنداند بلکه حتی می تواند خنده ندار به معنای عام آن نباشد بلکه یک اثر کمدی باید مخاطب را به کنش ذهنی و تفکر وا دارد.
بحیرایی در خصوص نحوه کار خود در نمایش " هچل" اظهار داشت: در این کار سعی کردیم به جای آن که لب مخاطب بخنند، ذهن مخاطب لبخند بزند و بعد از نمایش به کار فکر کند، چرا که در زندگی گاه اتفاقات کوچکی وجود دارد که به چشم نمی آید که در شرایط خاص برجسته می شود.
وی تاکید کرد: این نمایش سه شخصیت دارد که یک زن و مرد و یک سیاه دارد که ظاهر سیاه دارد اما سبک کار به نمایش های ایرانی شباهتی ندارد بلکه تنها نشانه هایی از آن وجود دارد.

 

  • نویسنده :
  • منبع :