در حالی که تماشاخانه ایرانشهر به زودی میزبان دو نمایش به قلم فلوریان زلر می‌شود، این نویسنده فرانسوی گویا به مهمترین شخصیت تابستان ایران بدل می‌شود.
پایگاه خبری تئاتر: نمایش «پدر|مادر» به کارگردانیِ رضا احمدی و نقش‌آفرینیِ مسعود کرامتی، مهدی پاکدل، نسرین نصرتی، آرش تبریزی، ندا اسدی و سارا امیدوار از بیست‌ونُهم خردادماه 1398 در تئاتر مستقل تهران، روی صحنه خواهد رفت. این سومین نمایشی است که در پایان خرداد ماه در تهران با قلم فلوریان زلر روی صحنه می‌رود.

برخی معتقدند پس از تب نیل سایمون و مارتین مک‌دونا، تئاتر ایران وارد فاز جدیدی از تب‌های نمایشنامه‌های ترجمه‌ای شده است. روابط عمومی «پدر|مادر» با توجه به عنوان نمایش - که برآمده از دو اثر متفاوت زلر است - گفته گروه اجرایی، یک شب، «پدر» را در هفتادوپنج دقیقه و شب بعدی، «مادر» را در هشتاد دقیقه به اجرا خواهد بُرد. این روند، تجربۀ جدیدی است که تا پایان تیرماه 1398 ادامه خواهد داشت. به عبارتی، اجرای «پدر» یا «مادر» به صورت جداگانه، هر یک شب در میان، در معرض دید تماشاگران قرار خواهند گرفت. مترجمان نمایشنامۀ «پدر»، حمیدرضا امان پورقرائی و مریم حیدری و همچنین مترجم نمایشنامۀ «مادر»، تینوش نظم‌جو هستند.

قرار است این نمایش، از چهارشنبه بیست‌ودوم خردادماه در سایت تیوال آغاز شده است. «پدر | مادر» از بیست‌ونُهم خردادماه تا سی‌ویکم تیرماه 1398، هرروز ساعت 21:30 در تئاتر مستقل تهران به نشانیِ ضلع شرقیِ چهارراه ولیعصر (تئاتر شهر)، خیابان رازی، نبش کوچۀ زند وکیل، پلاک 50 روی صحنه رود.

پیش از این خبر اجرای نمایش «دروغ» به کارگردانی آریان رضایی و «مادر» به کارگردانی علی احمدی در ایرانشهر منتشر شده بود.
  • نویسنده :
  • منبع :