با نخستین نمایش فیلم سینمایی «بمبشل»، نام شارلیز ترون نیز در بین مدعیان احتمالی اسکار قرار گرفته است.

پایگاه خبری تئاتر: شارلیز ترون بازیگر برنده جایزه اسکار در پی نمایش فیلم سینمایی «بمبشل» به کارگردانی جی روچ، به عنوان مدعی جدید اسکار در بخش بهترین بازیگر زن معرفی شد. در این فیلم شارلیز ترون به همراه نیکول کیدمن و مارگو رابی نقش آفرینی می‌کند. این فیلم در مورد سقوط راجیر ایلز رئیس شبکه فاکس نیوز است.

این فیلم به شدت توسط بیننده‌های محدودی که آن را در مرکز طراحی صلح تماشا کرده بودند، تشویق شده است. تا پیش از این تصور می‌شد رنی زلوگر تمامی جوایز این بخش را در جشنواره‌های مختلف دریافت می‌کند تا دومین مجسمه اسکارش را در دست بگیرد؛ اما حالا ترون به رقیب‌ او مبدل شده است.

اگرچه شارلیز ترون می‌تواند جدی‌ترین رقیب زلوگر باشد، اما بازیگران دیگری که شامل اسکارلت یوهانسون با فیلم «داستان ازدواج»، سینتیا اویرو با فیلم «هریت»، لوپتیا نیونگو با فیلم «ما» و آوکافینا با فیلم «فیرول» می‌شوند، رقبای دیگر وی هستند.

نیکول کیدمن نیز ممکن است با برای ایفای نقش در این فیلم به نامزدی بهترین بازیگر نقش مکمل زن برسد؛ اما مارگو رابی که نقشش در این فیلم تحسین شده ممکن است نتواند توجه رای دهندگان اسکار را جلب کند و به نامزدی جشنواره‌ها از جمله اسکار نرسد.

فیلم سینمایی بمبشل، یکی از مدعیان‌ جوایز بهترین فیلم سال نیز محسوب می‌شود و روچ هم می‌تواند به نامزدی در بخش کارگردانی امیدوار باشد.

شارلیز ترون سابقه دریافت جایزه از بزرگترین جشنواره‌های سینمایی را دارد و با ایفای نقش در فیلم سینمایی «هیولا» جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن اسکار، گلدن گلوب و انجمن بازیگران آمریکا را نیز دریافت کرده است. او سال ۲۰۱۲ و امسال نیز نامزد جایزه گلدن گلوب در بخش بهترین بازیگر زن فیلم کمدی را شده بود.