مجید مجیدی و رضا درمیشیان، متقاضی حضور تازه‌ترین اثر هنری خود در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شدند.

پایگاه خبری تئاتر: مهلت ثبت نام برای حضور در جشنواره فیلم فجر به پایان رسید و تقریباً همه آثاری که پروانه ساخت داشتند، فرم حضور در این رویداد فرهنگی را پر کردند.

«خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی و با بازی جواد عزتی هم فرم مورد نظر را پر کرده؛ اما هنوز خبر کاملی از عوامل و بازیگرانش منتشر نشده است. نیما جاویدی نویسنده «خورشید» است، این فیلم به مسئله کودکان کار می‌پردازد.

تهیه کنندگی و سرمایه گذاری این اثر را امیر بنان و مجید مجیدی انجام داده اند و از بازیگران کودک نیز در این فیلم استفاده شده است. فیلمبرداری این اثر سینمایی هم برعهده هومن بهمنش است.

مجیدی پیش از این با فیلم سینمایی «بچه‌های آسمان» در میان نامزدهای نهایی دریافت اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان حضور داشت و با فیلم‌های «پدر»، «بچه‌های آسمان»، «رنگ خدا»، «باران»، «بید مجنون» و «آواز گنجشک‌ها»، جوایز متعددی را از جشنواره‌های معتبر جهانی دریافت کرده است.

فیلم دیگری هم که فرم جشنواره امسال را پر کرد، «مجبوریم» رضا درمیشیان است؛ اما طبق اخبار رسیده، داریوش مهرجویی برای حضور «لامینور» در جشنواره فجر امسال، ثبت نام نکرده است. سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به دبیری ابراهیم داروغه زاده برگزار خواهد شد.