«مهاجم مقبره» فیلمی بود که با اقتباس از یک بازی ویدیویی به همین نام در سال ۲۰۱۸ ساخته شد.

پایگاه خبری تئاتر: فیلم سینمایی Tomb Raider (به فارسی: مهاجم مقبره) فیلمی سینمایی در ژانر اکشن و مهیج است که سال ۲۰۱۸ توسط رور اوثاک کارگردانی و ساخته شد. ژنو رابتسون، دمر و آلیستر سیدتون فیلمنامه نویس‌های این پروژه بودند. این فیلم سینمایی بر اساس بازی ویدیوئی تومب ریدر ۲۰۱۳ ساخته شده‌ است.

سال‌ها قبل دو عنوان سینمایی از این بازی تهیه شد که در آن مقطع آنجلینا جولیِ جوان ایفاگر نقش لارا کرافت بود. اثری اکشن که علی رغم انتقادات توانست به فروش قابل قبولی دست پیدا کند. کارگردان نسخه جدید این فیلم سینمایی نیز تلاش کرده تا تمامی رویداد‌ها و اتفاقاتی که برای لاکرافت اتفاق می‌افتد کاملا از بازی الهام گرفته شده باشد و مخاطب شباهت‌های زیادی بین آن دو بببیند.

داستان فیلم: لارا کرافت دختر جوانی است که هنوز مرگ پدرش را باور نکرده است. او زندگی بی برنامه‌ای را پشت سر می‌گذارد و هیچ فعالیت مشخصی هم ندارد و زندگی برای او با پوچی همراه شده است. لارا علی رغم وجود تمام شواهد مبنی بر مرگ پدرش، کماکان به دنبال سرنخی از اوست و سرانجام پس از اینکه موفق می‌شود پیامی مخفی را از پدرش بیابد، تصمیم می‌گیرد تا به آخرین نقطه‌ای که وی در آن رویت شده سفر کند که جزیره‌ای عجیب و مرموز در ژاپن می‌باشد. در این سفر لارا حقایقی را کشف می‌کند.

بازیگران: بازیگر اصلی فیلم آلیسیا ویکاندر که در نقش لارا کرافت بازی می‌کند. از دیگر بازیگران فیلم می‌توان به، والتون گوگینس، دانیل وو و دومینیک وست اشاره کرد.

فروش گیشه: ۹۰ الی ۱۰۰ میلیون دلار بودجه‌ای است که برای این فیلم سینمایی در نظر گرفته بود. به همین خاطر فروش ۲۷۳ میلیون دلاری این فیلم در گیشه اگرچه موفقیت بزرگی نیست، اما قابل قبول است.

در IMDb این فیلم از نگاه مخاطبان امتیاز ۶.۳ را دریافت کرده که کمی پایین است و انتخاب این فیلم را سخت می‌کند. در طرف دیگر نیز مخاطبان و منتقدان راتن تومیتوز نیز استقبال خوبی نداشتند و به ترتیب ۵۵ و ۵۱ را برای این فیلم ثبت کرده اند. واکنش منتقدان متاکریتیک نیز تعریفی ندارد و ۴۸ امتیازی است که به این فیلم داده شده. با این حال هنوز هم دوست داران ژانر اکشن می‌توانند آن را ببینند و لذت ببرند.

  • نویسنده :
  • منبع :