بنیاد سینمایی فارابی از فیلم سینمایی «شهربانو» به کارگردانی مریم بحرالعلومی حمایت می کند.

پایگاه خبری تئاتر: مریم بحرالعلومی کارگردان درباره آخرین وضعیت «شهربانو» گفت: متاسفانه شیوع کرونا مراحل فنی فیلم را دچار وقفه کرد. ما تدوین را به مرحله نهایی رساندیم اما تصمیم گرفتیم ۲ ماهی را دست نگه داریم، چرا که سلامتی همکاران‌ در اولویت بود. با توجه به بهبود نسبی اوضاع، در ادامه صداگذاری، آهنگسازی و انجام امور فنی را پیش رو خواهیم داشت.

وی درباره روند تولید این فیلم گفت: اگر در «پاسیو» زنانگی مطرح بود، این فیلم مادرانگی را به چالش می‌کشد و همین موضوع جسورانه، هر سرمایه‌گذار یا حامی مالی را دچار تردید و در واقع نوعی احتیاط می‌کرد که در نهایت، بنیاد سینمایی فارابی این جسارت را داشت تا کنار فیلم و ما بایستد.

این کارگردان گفت: از آنجا که فیلم اولم «پاسیو» را به شکلی کاملا شخصی و در شرایطی آرام ساختم، تصور می‌کردم با اتفاقاتی هم که برای آن رخ داد از جمله کسب سیمرغ در جشنواره جهانی فیلم فجر راحت‌تر بتوانم بودجه ساخت فیلم دوم را فراهم کنم، اما این کار آنچنان نبود و نشد. خوشبختانه درصد عمده‌ای از همکاران پشت دوربینم در «شهربانو» با «پاسیو» مشترک بودند و اصطلاحا با یک تیم تمرین‌شده در میدان بودم که طاقت را در مسیر سخت رسیدن به هدف، برایم سهل می‌کرد.

بحرالعلومی درباره چگونگی به سرانجام رسیدن فیلم اظهار کرد: از پاییز ۹۷ با فیلمنامه‌نویس روی متن کار کردیم و از تابستان ۹۸ به اتفاق پگاه احمدی تهیه‌کننده، پیگیر جذب سرمایه و مهیا کردن شرایط تولیدی شدیم. مشارکت بنیاد سینمایی فارابی را به نحوی گره‌گشایی در پروسه تامین مالی «شهربانو» می‌دانم که به عنوان کارگردان، سرمایه‌گذار و مجری طرح فیلم، بابتش از مسئولان بنیاد سینمایی فارابی بسیار ممنونم.

وی گفت: «شهربانو» با هنر و همراهی تک‌تک دوستانم به مقصد رسید. به‌ویژه فرشته صدرعرفایی که جدا از توان بالای بازیگری به زعم من، از نظر اخلاق و تعهد حرفه‌ای هم یک الگوی کامل برای اهالی سینما است و با وجود حجم بالای حضور از پیش تولید تا پایان کار، حتی یک جلسه هم استراحت نداشت اما پر انرژی و صبور پای کار بود.

قصه فیلم سینمایی «شهربانو» به قلم «پژمان تیمورتاش» با مضمونی اجتماعی و مبتنی بر چالشی در یک خانواده روایت می‌شود.

فرشته صدرعرفایی، بهناز جعفری، گلاره عباسی، سامان صفاری، محمد ولی‌زادگان، علی کیان ارثی، بهرنگ علوی و یوسف تیموری بازیگران «شهربانو» هستند.

  • نویسنده :
  • منبع :