احمد بهرامی گفت: سینمای ایران تا قبل از «دشت خاموش» جایزه بهترین فیلم بخش افق‌های جشنواره ونیز را دریافت نکرده بود.

پایگاه خبری تئاتر: احمد بهرامی کارگردان «دشت خاموش» درباره جزئیات جوایزی که این اثر در جشنواره ونیز امسال به دست آورده و به طور مشخص در خبر‌ها به آن اشاره نشد،گفت: ما سه جایزه گرفتیم، اول از همه جایزه اتحاد ملی ایتالیا را دریافت کردیم.

او افزود: پس از آن جایزه فیپرشی را دریافت کردیم یعنی جایزه فدراسیون منتقدان جهان که بهترین منتقدان از سراسر دنیا، روزنامه نگاران و رسانه‌ها در این انجمن جمع هستند و هر سال به یکی از آثار منتخب خودشان در جشنواره‌ای مهم جایزه می‌دهند و برای انتخاب فیلم و دادن این جایزه به شدت سختگیرانه عمل می‌کنند. به عنوان نمونه سال گذشته همین جایزه را در ونیز به رومن پولانسکی دادند و قبل از آن به میشل هانکه اهدا کرده بودند.

بهرامی اضافه کرد: در نهایت شیر سیاه بهترین فیلم بخش افق‌ها را دادند که خود این هم جایزه بزرگی است. جایزه شیر سیاه بهترین فیلم بخش افق‌ها جایزه‌ای است که تا کنون سینمای ایران نگرفته است، سینمای ایران قبلا در این بخش جایزه گرفته، اما جوایزی، چون کارگردانی، جایزه ویژه هیئت داوران، بازیگری و... بوده است و این یکی از مهمترین نکاتی بود که باید به آن اشاره می‌کردم.

گفتنی است فیلم سینمایی «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی و تهیه کنندگی سعید بشیری در هفتاد و هفتمین دوره از جشنواره ونیز حضور داشت و موفق عمل کرد.

  • نویسنده :
  • منبع : باشگاه خبرنگاران جوان