مسئولان هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین به صورت رسمی ار برگزاری بخش دوم این رویداد سینمایی در فضای باز خبر دادند.

پایگاه خبری تئاتر: هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین، امسال طی دو مرحله برنامه ریزی شده که مرحله نخست آن از اول تا پنجم مارس (۱۱ تا ۱۵ اسفند) و به صورت مجازی و با اعلام برندگان بخش های متفاوت برگزار شد و بخش دوم و تابستانه جشنواره نیز با نمایش حضوری آثار منتخب وبرگزاری مراسم اعطای جوایز از ۹ تا ۲۰ ژوئن (۹ تا ۱۹ خرداد) در ۱۶ سینمای روباز برگزار خواهد شد.

به سبب افزایش نگرانی در رابطه شیوع احتمالی ویروس کرونا در جشنواره، بخش نمایش حضوری جشنواره برلین به فضای باز برده می‌شود.

«ماریت ریسنبیک» و «کارلو شاتریان» مدیران جشنواره فیلم برلین در بیانیه‌ای اعلام کردند: «گرچه در ابتدا شکل برگزاری بخش دوم جشنواره به شکل دیگری برنامه‌ریزی شده بود اما از مفهوم جدید جشنواره ویژه تابستانی برلین بسیار خوشنودیم و مخاطبان جشنواره نیز تجربه ای بسیار خاص خواهند داشت. این جشنواره با هدف ترغیب مجدد مخاطبان برای حضور در سینما و زنده نگه داشتن برگزاری حضوری رویدادهای فرهنگی برپا می‌شود.

بخش دوم و تابستانی جشنواره برلین با برگزاری مراسم اعطای جوایز نیز همراه خواهد بود که برندگان آن پیش از این و در ماه مارس اعلام شده‌ بودند.

هچنین برندگان دو جایزه بهترین مستند و بهترین فیلم اول با جایزه نقدی به ترتیب ۴۰ و ۵۰ هزار یورویی هم معرفی خواهند شد.

مشاهده دیگر اخبار سینما

مشاهده دیگر اخبار تئاتر

  • نویسنده :
  • منبع :