جایزه اصلی هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم «سن سباستین» به فیلم کلمبیایی «پادشاهان جهان» رسید.

چارسو پرس: هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم سن‌سباستین در کشور اسپانیا به کار خود پایان داد و در نهایت فیلم «پادشاهان جهان» به کارگردانی «لورا مورا» موفق به کسب جایزه صدف طلایی بهترین فیلم شد.

این فیلم که محصول مشترک کلمبیا، لوکزامبورگ، فرانسه، مکزیک و نروژ است، داستان پنج نوجوان خیابانی اهل مدلین را دنبال می‌کند که برای جستجوی زمینی که یکی از آنها به ارث برده، به روستا می‌روند.

«لورا مورا» به عنوان یک کارگردان زن در حالی جایزه اصلی جشنواره سن سباستین را به خود اختصاص داد که امسال سینماگران زن، جایزه اصلی اغلب جشنواره‌های مهم سینمایی را کسب کرده‌اند و «کارلا سیون» با فیلم «آلکاراس» جایزه خرس طلای برلین و «لورا پویترس» هم با مستند «همه زیبایی و خونریزی» جایزه شیر طلایی جشنواره ونیز را دریافت کرده‌اند.

در سایر بخش‌ها جایزه ویژه هیات داوران به فیلم «دونده» به کارگردانی «ماریان ماتیاس» محصول مشترک آمریکا، آلمان و فرانسه رسید و «جنکی کاوامورا» هم برای فیلم «صد گُل» صدف طلایی بهترین کارگردانی را دریافت کرد.

جایزه بهترین بازیگر جشنواره سن سباستین که امسال بدون تمایز جنسیتی اعطا شد نیز به «ریناتا لرمن» برای بازی در فیلم «جایگزین» رسید و همین جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطبان جشنواره هم به فیلم «آرژانتین ۱۹۸۵» ساخته «سانتیاگو میتره» اعطا شد.

  • نویسنده :
  • منبع :