سومین جشنواره بین‌المللی فیلم دریای سرخ عربستان از حضور «باز لورمن» کارگردان استرالیایی فیلم‌هایی چون «الویس» و «گتسبی بزرگ» در راس هیات داوران خبر داد.

چارسو پرس: به نقل از ورایتی، این رویداد که به سرعت در حال تبدیل شدن به برترین جشنواره و بازار منطقه و محرک اصلی تلاش مستمر عربستان سعودی برای ایجاد صنعت سینما و تلویزیون است، از ۳۰ نوامبر تا ۹ دسامبر (۹ تا ۱۸ آذر) در جده، در سواحل شرقی دریای سرخ این کشور برگزار خواهد شد.

«باز لورمن» که به لطف فیلم‌هایی مانند «مولن روژ!»، «گتسبی بزرگ» و اخیراً «الویس» با مخاطبان جهانی ارتباط برقرار کرده است، ریاست هیات داوران دریای سرخ را بر عهده خواهد داشت که انتخاب برندگان از میان ۱۷ عنوان بخش رقابتی از فیلمسازان منطقه عرب، آسیا و آفریقا را بر عهده دارند.

فهرست فیلم های بلند جشنواره هنوز اعلام نشده است.

«محمد الترکی» مدیر اجرایی جشنواره دریای سرخ، در بیانیه‌ای گفت: «در حالی که برای سومین دوره خود مشغول کاریم، خوشحالیم که از باز لورمن کارگردان بزرگ برنده جایزه به عنوان رئیس هیات داوران استقبال می کنیم».

«الترکی» در ادامه از «لورمن» به عنوان پیشگام فرهنگ پاپ با تطبیق پذیری باورنکردنی در زمینه‌های خلاق تمجید کرد.

«باز لورمن» نیز اظهار داشت: «در کودکی در سینمای محلی که در نزدیکی شهر کوچک روستایی که در آن بزرگ شدم اجرا می‌کردیم، مسحور چشم‌اندازهای تاریخی و فیزیکی قدرتمند "لورنس عربستان" بودم. از آن زمان اشتیاق زیادی به جهان عرب دارم اما پس از بازدید از عربستان سعودی، واقعاً از استعدادهای جوان فیلم‌سازی که در سراسر منطقه ظهور می‌کنند و این که اکنون توجه جامعه جهانی فیلم را به خود جلب می‌کنن؛ الهام گرفته‌ام. افتخاری است که ریاست هیات داوران جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ امسال را در کنار چهره‌های پیشرو و نوظهور در این صنعت بر عهده داشته باشم و بخشی از تحولی باشم که از طریق سینما در سراسر منطقه عربی، آسیا و آفریقا روی می‌دهد».

  • نویسنده :
  • منبع :