داوران پنجمین دوره پایان‌نامه‌های برتر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران معرفی شدند.

چارسو پرس: به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، با حکم محمدرضا کریمی‌صارمی دبیر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران، احمد سفلایی، فرخ یکدانه، محمدرضا حسنایی و مهدی کشاورزافشار به عنوان اعضای هیات داوران پنجمین دوره پایان‌نامه‌های برتر این دوره از جشنواره منصوب شدند و احمد سفلایی دبیری این بخش را بر عهده دارد.

احمد سفلایی دکتری پژوهش هنر و رییس دانشکده هنرهای دیجیتال دانشگاه صدا و سیما است. او همچنین در مراکز آموزشی گوناگونی هم‌چون دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده هنر و معماری، مرکز آموزش رادیو و تلویزیون مالزی و دانشگاه جامع علمی کاربردی، مدرس بوده است. تولید ده‌ها اثر انیمیشن در مقام کارگردان، نویسنده، طراح جلوه‌های ویژه، مشاور پروژه و… از دیگر فعالیت‌های اوست.

فرخ یکدانه دارای مدرک کارشناسی طراحی گرافیک و کارشناسی ارشد کارگردانی انیمیشن، مدرس انیمیشن در دانشگاه‌های تهران، هنر و سوره است و نویسندگی و کارگردانی مجموعه‌های مختلف انیمیشن برای مخاطبان کودک و خردسالان همچون مجموعه‌های «مهارت‌های زندگی»، «دانشمندان بزرگ» «قصه‌های جورواجور»، «شب‌های شیرین» و مجموعه در حال ساخت «چی شد که این رنگی شدم» را در کارنامه خود دارد. او همچنین عضو هیأت مدیره انجمن صنفی فیلم‌سازان انیمیشن و عضو انجمن صنفی مدرسان سینمای ایران است.

محمدرضا حسنایی دارای مدرک کارشناسی ارتباط تصویری و کارشناسی ارشد پویانمایی از دانشگاه هنر و دکترای پویانمایی از دانشگاه سینمای روسیه است. او رییس دانشگاه هنر دانشگاه تهران و عضو هیأت علمی و مدرس پویانمایی در دانشگاه هنر تهران و استاد دانشگاه تربیت مدرس است. از دیگر سمت‌های وی می‌توان به عضویت در گروه ناظر بر کیفیت انیمیشن‌های صدا و سیما، هیأت داوران و انتخاب جشنواره های متعدد، هیأت علمی همایش‌ها و معاونت فرهنگی دانشگاه هنر اشاره کرد.

مهدی کشاورزافشار عضو هیأت علمی گروه پژوهش هنر دانشگاه تربیت مدرس است و در کارنامه خود همکاری پژوهشی با گروه انیمیشن دانشگاه تربیت مدرس، تألیف بیش از ۴۰ مقاله علمی پژوهشی داخلی و خارجی، استاد راهنما و مشاور پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا را دارد.

تعداد شرکت‌کنندگان این بخش ۵۳ نفر است و ۲۸ پایان‌نامه در مرحله اول داوری پذیرفته شده است.

سیزدهمین دوره جشنواره پویانمایی تهران هم‌چون دوره‌های گذشته در چهار بخش مسابقه، خارج از مسابقه، نمایش ویژه و چشم‌انداز از ۱۳ تا ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ به دبیری محمدرضا کریمی صارمی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.