دومین نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایرانی سه‌شنبه ۲۹ خردادماه با مشارکت مکتب صبا در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.
چارسو پرس: دومین نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایرانی سه‌شنبه ۲۹ خردادماه ساعت ۱۸ با مشارکت مکتب صبا در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. 

در این نشست که با موضوع «آهنگسازی در موسیقی ایرانی» و چالش‌ها و چشم‌اندازهای این حوزه برگزار می‌شود، بخش‌های مختلفی مانند بررسی موسیقیدانان دوره مشروطه و تحولات آهنگسازی موج نو با نگاهی به آثار درویش خان، علینقی وزیری، ابوالحسن صبا و... پیش‌بینی شده است. 

نیما خواجه نصیر طوسی، سپهر سراجی و کورش متین سخنرانان پنل تخصصی هستند و سخنرانی نوید وزیری با موضوع معرفی بخش موسیقی دایره‌المعارف بزرگ اسلامی از دیگر بخش‌های نشست خواهد بود. 

دونوازی کاوه شفیعی (سنتور) و پیروز شفیعی (تنبک) به شیوه رضا ورزنده و با تاثیرپذیری از مکتب صبا و اجرای موسیقی توسط گروه دانشکده موسیقی دانشگاه هنر از دیگر بخش‌های برنامه است.

در این اجرا «فانتزی رقص ناز» برای تار و ارکستر سازهای ایرانی اثر حمید متبسم توسط ارکستر سازهای ایرانی دانشکده موسیقی اجرا خواهد شد. اعضای این گروه عبارت‌اند از:

دانیال شاه‌محمدی نبی (سرپرست و نوازنده تار)، مانی زارعی ( کمانچه)، آرزو محبتی (کمانچه)، امید چمیده‌فر (کمانچه)، باران حیرت‌پور (قیچک آلتو)، امیرحسین صالح کریمی (تار)، کورش قاسمی (تار)، پارسا فتح‌اللهی‌پور (تار)، ساغر سعیدی (تار)، علی برارپور (سنتور)، آرین علیزاده (بم‌تار)، شبنم امیری (سه‌تار)، محمدرضا شعبانی (سه‌تار)، پارمیس انجامی (سه‌تار)، سارا ثقفی (عود)، محمد زایری (عود) و شمیم احمدی (تنبک).

حضور در این برنامه برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است و برای شرکت در آن می‌توانید به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنید و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۸۷۲۸۱۸ تماس بگیرید.