روز هشتم بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران میزبان ۸ اجرا و پرفورمنس در بخش‌های مختلف خواهد بود.

 

پایگاه خبری تئاتر: بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران به دبیری حسین عبداللهی، روز هشتم خود را 23اردیبهشت 97 در حالی آغاز کرد؛ که نمایش‌های روزهای گذشته با استقبال بالای مخاطبین مواجه شده اند.

 

مرکز تئاتر مولوی

تئاتر مولوی، دو تالار اصلی و کوچک خود را در اختیار جشنواره قرار داده است. این مرکز در ابتدای خیابان 16 آذر، جنب کلینیک 16 آذر واقع شده است و در روز هشتم در تالار اصلی آن نمایش «ویتسک» به کارگردانی حجت حسینی از هنرهای زیبا براساس ویتسک گئورگ بوشنرساعت 14:30 و 16:30 به صحنه می‌رود. در این نمایش وحید رضاخانلو، رضا خسروی، غزال راه آورد، فرشاد فعال، مصطفی کلاهیان، نیلوفر عکاف زاده و کتایون دالائی به ایفای نقش می‌پردازند.در خلاصه نمایش که به مدت 60 دقیقه در بخش  مرور جشنواره شرکت دارد؛ آمده: سرباز فقیر و بی‌دست و پایی‌ست که فرماندهان ارتش از او عنصری مفلوک و بازیچه‌ دست خودشان می‌سازند.

 

نمایش «هملت» به نویسندگی و کارگردانی امیرحسین یزدی از هنرهای زیبا ساعت 17:30 و 20:30 در سالن کوچک مرکز تئاتر مولوی به مدت 85 دقیقه به صحنه می رود. در این نمایش که در بخش مسابقه صحنه جشنواره حضور دارد، شایان اکبرى، علیرضا جلالى، کیارش افرومند، رامتین مختارى، کوشان غلمانى، حسین آزاد، فربد شاه‌نظر و مینا میرزایى ایفای نقش می کنند.

 

نمایش «انگشت به انگشت» با طراحی،کارگردانی و بازی سید جعفر حجازی از ساعت 16 الی 21 در محوطه مجموعه تالار مولوی در بخش تجربه‌های اجرا به نمایش درمی‌آید. در خلاصه داستان «انگشت به انگشت» آمده: کسی به دنبال دوست مجازی جهت چت کردن به مدت ۷۰ ساعت یکجا نشسته و با موبایلش کار می کند، در روز آخر از همه ی دوستان مجازی اش دعوت می کند تا کنار او بیایند و...

 

تئاترشهر

نمایش «هذلولی» به طراحی و کارگردانی احمد سلگی به مدت 45 دقیقه در پلاتو اجرا مجموعه تئاترشهر ساعت 16:30 و 18:30 در بخش مهمان جشنواره به صحنه می‌رود. این نمایش اثری از کانون تئاتر دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی می‌باشد و در آن نیما اسدی، رضوانه آقایان، سارا بهاریه، صبا پیریایی، آرزو جلالی، میر چاوشی، روژین صدرزاده، علی کارگری و فائزه سادات موسوی به ایفای نقش می‌پردازند.

 

سالن انتظامی

نمایش «ایست...گاه بعدی» به نویسندگی هما پریسان و کاگردانی احمد صمیمی از دانشگاه علمی و کاربردی واحد 48 ساعت 18:30 و 20:30 در سالن انتظامی خانه هنرمندان واقع در خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی(فرصت)، ضلع جنوبی باغ هنر با مدت زمان 50 دقیقه به صحنه می‌رود. در این نمایش  فریبا امینیان، ایمان نظیفی، هما پارسایی، احمدصمیمی و امین وحیدی پور ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: پدر و برادرخانواده تصمیم می‌گیرند خواهر خانواده را با قرص برنج بکشند. این نمایش در بخش مسابقه صحنه جشنواره شرکت دارد.

 

دانشگاه هنر

نمایش «اکوسیستم» به نویسندگی وکارگردانی پویا یادگاری از سینما و تئاتر ساعت 17  و 19 در پلاتو خسروی دانشگاه هنر واقع در خیابان وحدت اسلامی، خیابان سرهنگ سخایی، دانشگاه هنر (باغ ملی) به مدت 50 دقیقه به صحنه می‌رود. در این نمایش که در بخش خارج از مسابقه حضور دارد، پرستو مقنی ممقانی، علی محمودیان، مهتاب معتمدی، امیر حقبر، پرستو نوری، لیلا مقصودی و کیان امیری ایفای نقش می‌کنند.

 

 کارگاه دکور بنیاد رودکی

نمایش «من/کلفت/ها» به نویسندگی و کارگردانی آیدا بیات از سوره ساعت 17:30 و 19 در بخش مرور جشنواره به مدت 40 دقیقه به صحنه می‌رود. در این نمایش برتیبا عاقبتی، بهنام نوایی، امین مجرد، مرضیه خوش‌ترکیب، فرشاد همایونفر و بابک احمدی ایفای نقش کرده و در خلاصه آن آمده: زنی که هر روز مشغول انجام کارهای خانه است، روزی تصمیم می گیرد...

 

عمارت روبه‌رو

نمایش «لغزش آنی کلام» به نویسندگی و کارگردانی امید مشهدی از تربیت مدرس در بخش مسابقه صحنه  یک اجرا ساعت 15 به مدت 40 دقیقه در عمارت رو‌به رو خواهد داشت. در این نمایش نازنین بهرام، گندم تقوی٬ حامد حسین‌زاده، شقایق حمزه‌لو، رضا حیدری‌نیا٬ سارا عبادی و ایمان عظیمیان ایفای نقش می‌کنند. درخلاصه نمایش آمده: میلیون‌ها سال قبل انسان همانند حیوان زندگی می‌کرد، سپس اتفاقی رخ داد که قدرت تخیل بر او اشکار شد و آموختیم که حرف بزنیم.

 

نقد آثار روز هشتم جشنواره ساعت 20:30 در حیاط عمارت روبه‌رو برگزار می‌شود.

 

پیمان شریعتی از مدیریت مجموعه تئاترشهر کناره‌گیری کرد

نمایش‌های ضعیف علت حذف بخش مدرسان است

«کوروش» از دل ۱۰ سال پژوهش بیرون آمده است

چرا پرونده‌ی «شیرهای خان بابا سلطنه» بسته شد؟

مدیریت تئاتر شهر شورایی می‌شود؟

"ماما یرما" در بلاروس به صحنه می‌رود

عناوین تازه کتب تئاتری در نمایشگاه کتاب تهران

روی گردونه بی‌رحم زمان

دلبسته اين خاكم

شهره سلطانی از بی‌مهری خانه تئاتر می‌گوید

وزارت علوم نخبگان خود را نمي‌شناسد

وقتی از جشن بازیگر حرف می زنیم از چه حرف می زنیم؟!

پيام صندلي‌هاي خالي جشن بازيگر به «خانه تئاتر»

هفت‌خان انتخابات خانه تئاتر

«ناگفته‌ها حقیقت است؟»

آسوده بخوابد؟ شما بیدارید؟

از ثبت‌نام در کلاس بازیگری تا روی صحنه سالن‌های خصوصی

سرخپوستی در میان جماعت تئاتری

جوایز تونی نامزدهایش را شناخت/ معرفی برترین‌های نمایش آمریکا

بازیگر نمایش «روموليت» تغییر کرد

رونمایی از نمایشنامه «مسافر اتاق شماره 37» در نمایشگاه کتاب تهران

کارگاه‌های دو روزه نمایش عروسکی برگزار می‌شود

معرفی هیات انتخاب جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک

عضو هیات مدیره خانه تئاتر: ما بنز نیستیم، تراکتوریم!

هشدار قطب‌الدین صادقی به "سهم‌خواهان تئاتر"

"خرده روایت‎‌های مچاله شده"منتشر شد

معرفی برگزیدگان دومین دوره سمپوزیوم طراحی و صحنه و لباس

فاتحه این خانه خوانده شده است!

برگزیدگان پانزدهمین جشن بازیگر مشخص شدند

آقاخانی: شکل تشریفاتی خانه تئاتر را نمی‌پسندم