کارگردان نمایش «به هوای پاک پرید» که در قالب سومین رپرتوار عصر تجربه به صحنه خواهد رفت، عنوان کرد این نمایش اقتباسی از داستان «مسخ» کافکا است.

پایگاه خبری تئاتر: امیرحسین بریمانی کارگردان نمایش «به هوای پاک پرید» درباره اجرای این اثر نمایشی گفت: این نمایش در قالب سومین رپرتوار «عصر تجربه» از ۷ تا ۱۹ مهر ساعت ۱۹ در تئاتر مستقل تهران به صحنه می رود. نمایش «به هوای پاک پرید» اسفند گذشته در جشنواره تئاتر تجربه حضور داشت و موفق به دریافت تندیس بهترین ایده نیز از این جشنواره شد. این نمایش همچنین در جشنواره تئاتر دانشگاهی هم اجرا شده است.

وی درباره مضمون این اثر نمایشی توضیح داد: این نمایش درباره آقای حسین‌پور است که یک روز از خواب بلند شده و متوجه می‌شود اندازه اش کوچک شده است. او حتی برای راه رفتن روی فرش نیز به مشکل می‌خورد و پرز فرش تا زانوی او می رسد. با وجودی که آقای حسین پور کوچک شده اما هنوز یک آدم کامل است و باید زندگی کند ولی برای رفع نیازهایش با مشکلات زیادی روبرو می شود ... .

بریمانی درباره ایده اجرایی نمایش بیان کرد: این نمایش از داستان «مسخ» کافکا اقتباس شده است با این تفاوت که در آن داستان، فرد مورد نظر سوسک می شود اما اینجا کوچک شده است. در «به هوای پاک پرید» سه داستان نویس در حال نوشتن داستان کوچک شدن آقای حسین پور هستند. در واقع این سه داستان نویس که نقش‌شان را خود من، نیما شکیبایی و علی عرفانی بازی می کنیم نویسندگان نمایشنامه هستند که حالا دارند تجربه شکل گیری این داستان و ایده اجرایی آن را روی صحنه بازسازی می کنند.

این کارگردان جوان تئاتر در پایان صحبت هایش یادآور شد: در اجرا همه مشکلاتی که برای شکل‌گیری این نمایش با آن روبرو بودیم، مطرح می شود. همچنین در این نمایش هر شب یک اتفاق و موضوع جدید شکل می گیرد از همین رو با اجرایی تکراری روبرو نیستیم.

این نمایش با بازی نیما شکیبایی، علی عرفانی، امیرحسین بریمانی از ۷ تا ۱۹ مهرماه در قالب سومین رپرتوار «عصر تجربه» در تئاتر مستقل تهران اجرا می شود.