فیلم سینمایی «سیمین» در هجدهمین جشنواره بایکال جایزه گرفت.

پایگاه خبری تئاتر: فیلم سینمایی «سیمین» به تهیه کنندگی و کارگردانی مرتضی آتش زمزم در هجدهمین جشنواره بایکال که با شعار مردم و محیط زیست در ایرکوتسک روسیه از ۱۹ تا ۲۳ سپتامبر برابر با ۲۸ شهریور تا اول مهر برگزار شد، جایزه ویژه هیأت داوران را دریافت کرد.

این جشنواره در شهر ایرکوتسک، مرکز استان سیبری روسیه برگزار می شود. «سیمین» در طول برگزاری این جشنواره طی اوایل هفته جاری سه اکران داشت و مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت. این فیلم اخیرا در دهمین جشنواره بین المللی فیلم جاگران دهلی در هند هم شرکت داشت.

«سیمین» فیلمی درباره علت خشک شدن زاینده رود و تاثیرات آن بر زندگی مردم به ویژه کشاورزان است. قصه در فضایی استعاری روایت می شود و کاراکتر مادر در آن، نمادی از آب و رودخانه است. قصه این فیلم برداشتی از مستند «رودی که کشته شد» است که بدون پرده به مشکلات اصلی زاینده رود و روند خشک شدن آن می پرداخت و سال ۹۳ در شانزدهمین جشن مستند سینمای ایران به عنوان بهترین فیلم برگزیده شد.

بازیگران فیلم عبارتند از محمدرضا هدایتی، لاله اسکندری، محمد فیلی، جمشید صدری، پری کربلایی، سپیده مظاهری، مریم نقیب الذاکرین و بازیگران کودک و نوجوان امیرعباس رضایی و مریم عرب جعفری.

پخش بین المللی فیلم را سولماز اعتماد بر عهده دارد. این فیلم با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی تولید شده است.

  • نویسنده :
  • منبع :