بازیگر نمایش «راه پله» که از شامگاه بیستم آذر در پردیس شهرزاد روی صحنه خواهد رفت معتقد است که این نمایش تمثیلی از گمگشتگی زن در جامعه امروز جهان و به خصوص ایران است.

پایگاه خبری تئاتر: بهاره رهنما درباره محتوای کلی نمایش «راه پله» اعتقاد دارد: «راه پله» تمثیلی از گمگشتگی زن در جامعه امروز جهان و به خصوص ایران است. آن سرگشتگی و فضایی که یک زن پس از ازدواج درگیر آنهاست. بحران هایی که در این نمایش بصورت تمثیلی به آنها پرداخته شده و در تلاش است بخشی از این استیصال را به تصویر بکشد. این نگاه را می توان در انتهای نمایش گسترش داد و از آن به گمگشتگی انسان امروزی در جهان مدرن یاد کرد.»


رهنما دربراه حضور «کاوه آفاق» به عنوان بازیگر نقش اصلی مرد در این نمایش نیز می گوید: «از همان ابتدا به حضور یک موزیسین به عنوان شخصیت مرد در این نمایش فکر شده بود. آقای کاوه آفاق خودشان هم شاعر و آهنگساز هستند. ما در ایران و حتی در جهان تعداد هنرمندانی که شاعر آثار خودشان باشند را خیلی به ندرت داریم و این آشنایی به جهان ادبیات و تسلط روی این حوزه، ابعاد جدیدی به آن شخصیت می دهد. آقای آفاق در حوزه بازیگری هم به نظر هنرمندی مستعد به نظر می آیند و جدا از تمام اینها وقتی چهره ای از فضایی دیگر وارد مدیومی دیگر می شود، معمولا با قوائدش آشنا نیستند ولی کاوه آفاق به نظر کاملا تئاتری و و به آن مسلط هستند و انگار سالها در این مدیوم هم حضور داشته اند.»


این بازیگر درباره کلید واژه «میانسالی» برای این نمایش نیز معتقداست: «میانسالی شاید نه به آن مفهوم، ولی به هر حال زندگی مشترک و ورود به دوره های مختلف از زندگی در این نمایش به آنها پرداخته شده است و همراهی در مسیر زندگی مشترک یا جدا شدن از این مسیر جزو اشاره و تاکیدهای این اثر است.»


رهنما درباره حضور خواننده ها،برخی فوتبالیست ها و بعضا اینفلوئنسرهای اینستاگرامی در تئاتر نیز خاطر نشان کرد: «تئاتر امروز در ایران نیاز به تماشاگر دارد. این تماشاگر را میشود از راه های مختلف به تئاتر دعوت کرد. حالا این موضوع در سینما هم به نوعی دیگر صادق است و ماندگاری در آن راحت نیست. شاید ورود به این حوزه ها سخت نباشد. به نظر من هر آدمی می تواند از عرصه ای بیاید و هرصه دیگری از هنر را تجربه کند و به اصطلاح «عرصه مشق، جولانگه آدمهاست.»
من مخالفتی با حضور چهره های حوزه های دیگر در تئاتر ندارم ولی به شرط اینکه انتخاب درست صورت پذیرد و این بخش به کارگردان ارتباط زیادی دارد. و اینکه خود این چهره ها آن هم و غم تئاتری را پیدا کنند.»


نمایش «راه پله» به نویسندگی و کارگردانی سپیده میرحسینی و تهیه کنندگی سامان بهرام پور از بیستم آذر در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد رفت.


بهاره رهنما، کاوه آفاق، صحرا اسدالهی، میلاد اتابکی و علی برقی بازیگران این نمایش هستند.


مهشید بهرام پور (جانشین تهیه کننده)، میلاد بهار (مجری طرح و مدیر تولید)، فاضل قنادی (دراماتورژ)، ناوک شریفی(طراح دکور)، نسرین آجرلو(طراح گریم)، برند اریکا (طراح لباس)، رضا خضرائی (نور)، پارسا آزرم نیا (صدا)، بهمن بابازاده (مشاور رسانه ، روابط عمومی و تبلیغات) نگین نصرتی (عکاس) و... عوامل این نمایش را تشکیل می دهند.


بلیت فروشی وپیش فروش روزهای نخست این نمایش در سایت ایران کنسرت و ایران نمایش آغاز شده است.