ناصر حسینی‌ مهر با اشاره به چاپ دوم کتاب «اکسپرسیونیسم، دادائیسم، پست‌مدرنیسم» اظهار کرد که در حال نگارش کتابی مستند درباره تئاتر ایران از سال ۱۳۳۲ تاکنون است.

 

پایگاه خبری تئاتر: حسینی‌مهر درباره فعالیت‌های خود در زمینه نگارش و پژوهش در عرصه تئاتر گفت: کتاب «اکسپرسیونیسم، دادائیسم، پست‌مدرنیسم» به چاپ دوم رسید و از روز شنبه ۱ آبان‌ماه توسط نشر نگاه راهی بازار کتاب شد. این کتاب در چاپ دوم همراه با تصحیح، ویرایش دقیق و بدون لغزش و کامل‌تر از چاپ اول است.

وی درباره موضوع این کتاب توضیح داد: این کتاب به نوگرایان تئاتر اروپا پرداخته و بخصوص سعی دارد ۲ مکتب بنیادین اکسپرسیونیسم و دادائیسم را که در آغاز قرن بیستم تحولات بنیادینی در هنر تئاتر به وجود آوردند، تبیین کند. سعی کردم در این کتاب با زبانی ساده و عبارات قابل فهم، یادداشت‌ها و خلاصه مطالبی را که بخصوص از تماشای اجراهای متعدد در تئاترهای معتبر اروپا برداشته بودم، بیان کنم.

این نویسنده و مدرس تئاتر درباره بخش‌های اضافه شده در چاپ دوم کتاب «اکسپرسیونیسم، دادائیسم، پست‌مدرنیسم»، افزود: در چاپ دوم این کتاب بخش‌هایی چون معرفی بعضی از پیشروان تأثیرگذار این جریان‌های تئاتری اضافه شده و در این بخش به معرفی افرادی پرداختم که سال‌ها در تئاتر ایران از آن‌ها بی‌اطلاع بودیم.

حسینی‌مهر درباره دیگر فعالیت‌های خود بیان کرد: در حال نگارش کتابی هستم که به بررسی تئاتر ایران از سال ۱۳۳۲ تا کنون، می‌پردازد. چند سالی است که روی این کتاب کار می‌کنم و نیمی از راه را رفته‌ام و هنوز تمام نشده است.

وی در پایان تأکید کرد: در این کتاب بدون داوری و به شکل بی‌طرفانه به تأثیرات تئاترها و ادبیات دراماتیک و نقدهای موجود در خصوص آن‌ها از سال ۳۲ تا به امروز می‌پردازم. ما نیاز داریم تا این اطلاعات مستند را به صورت مکتوب در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم اتفاقات رخ داده در تئاترمان را مرور و بررسی کنیم.
 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheaterاخبار تئاتر

خوانش «من، کالیبان» در سالن موج نو

فصل دوم فستیوال میکرولیو آغاز شد

پارسا پیروزفر با «ماتریوشکا» در تماشاخانه پالیز

اجرای «آخرین سفر» آغاز شد

هنرمندان از مالیات ۹% معاف شدند

«آخرین سفر» در تالار مولوی

اجرای «همشهری لیر»در تماشاخانه باران

«نبش قبر خاطرات یک مرد زنده که سال ها پیش مرده بود» در تالار محراب

هیات انتخاب تئاتر خیابانی سومین سوگواره خمسه معرفی شدند

یوسف باپیری: نمی‌توانستم در صف انتظار تئاترشهر و ایرانشهر بمانم

«عروسی خون» در تالار محراب

اجرای «آن که گفت آری، آن که گفت نه» آغاز شد

«قدم زدن با اسب» اثری تاثیرگذار در تاریخ معاصر ایران است

«ویولون تایتانیک» را به ایران می‌آورند

«موسیو ابراهیم» به یاد داوود رشیدی اجرا می‌شود

مراسم تشییع مرحوم سعید کشن فلاح برگرار شد

خوانش «بلندی ملال» به کارگردانی لیلی رشیدی در چارسو

نفیسه روشن بازیگر نمایش «معاشر» شد

˝خاندان مرگ˝در تماشاخانه پالیز

˝چشم های بسته از خواب˝ اجرا می‌شود

روس‌ها «مرد بالشی» یعقوبی را برگزیدند

آغاز فعالیت نخستین مرکز تخصصی مشاوره تئاتر

برنامه‌های نمایشی تئاتر مولوی اعلام شد