محمد مهدی دادمان در پی رویدادهای پیرامون خانه هنرمندان اصفهان در صفحه اینستاگرام خود با انتشار مطلبی واکنش نشان داد.

پایگاه خبری تئاتر: جمعی از هنرمندان اصفهان عصر روز دوشنبه ۱۲ مرداد ماه با حضور در ساختمان خانه هنرمندان، نسبت به تغییر تملک این عمارت اعتراض کردند. تملک خانه هنرمندان اصفهان توسط بنیاد شهید، چند روزی است جنجال آفریده و اعتراض اهالی فرهنگ و هنر استان را به دنبال داشته است. این ساختمان قدیمی از ۳۰ سال قبل مامن هنرمندان و علاقه‌مندان هنر در اصفهان بوده اما از پنج سال قبل بنیاد شهید به دنبال تملک آن بود. تجمع هنرمندان در عمارت‌خانه هنرمندان، با دخالت ماموران نیروی انتظامی همراه بود که همین مساله، انتقاد هنرمندان را به دنبال داشت.

محمدمهدی دادمان رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی در پی این رویداد مطلبی در صفحه اینستاگرام منتشر کرده است که در ادامه می‌خوانیم: «باسم الحق، روز یکشنبه از چند هنرمند دلسوز اصفهانی با اسپری فلفل و بی‌احترامی پذیرایی شد! مقابل خانه هنرمندان اصفهان! آمده بودند تا خبر تحویل خانه هنرمندان به بنیاد شهید را پیگیری کنند؛ صرفا یک دغدغه‌ درست فرهنگی.

از اتفاق پیش آمده بسیار متاسف و عذرخواهم. دیروز با بعضی از این هنرمندان عزیز مکالمه کرده و امروز نمایندگان ویژه حوزه هنری را برای بررسی دقیق‌تر ماجرا و دلجویی از هنرمندان عزیز راهی اصفهان کردم .

از فرمانده محترم نیروی انتظامی نیز خواهشمندم نسبت به رفتارِ غیرقانونی و بی‌ادبانه‌‌ برخی مامورین ناجا اقدام متناسب را انجام دهند. مشکل را با بنیاد شهید مالک قانونی این ساختمان حل خواهیم کرد.

خانه هنرمندان اصفهان خانه و مامنِ اهالی هنرِ این شهر بوده، هست و ان‌شاءالله خواهد بود.»

مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری و حسام سالکی رییس حوزه ریاست حوزه هنری به عنوان نمایندگان این نهاد انقلابی برای پیگیری مطالبات هنرمندان به اصفهان اعزام شدند.

  • نویسنده :
  • منبع :