با حضور علی نصیریان برنامه آیین اهدای جایزه فارسینما در تالار فردوسی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

چارسو پرس: همزمان با روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، آیین اهدای جایزۀ فارسینما؛ زبان فارسی در سینما به همت دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزه هنری انقلاب اسلامی و با مشارکت دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، ساعت ۱۶ یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ در تالار فردوسی دانشگاه تهران برگزار می شود.

دراین برنامه در حضور استاد علی نصیریان، هنرمند پیشکسوت سینمای ایران، فیلم برگزیده (هفت بهار نارنج) نمایش داده می‌شود. سپس از کارگردان فیلم و نویسنده آن تقدیر می‌شود.

به گزارش دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزه هنری، جایزۀ فارسینما؛ زبان فارسی در سینما، در چهار دوره و با همت انجمن ویرایش و درست نویسی برگزار شده است. سه دوره قبلی این جایزه در چهارچوب بخش تجلی ارادۀ ملی در جشنواره فیلم فجر داوری و اهدا شد.

جایزۀ «فارسینما» با همت انجمن ویرایش و درست‌نویسی از سی‌وهفتمین دورۀ جشنوارۀ فیلم فجر به خوش‌زبان‌ترین فیلم جشنواره اهدا شده است. فیلم‌های «سرخ‌پوست» با فیلم‌نامه نیما جاویدی، «خورشید» با کارگردانی مجید مجیدی و «نگهبان شب» به کارگردانی رضا میرکریمی برندگان دوره‌های پیشین این جایزه‌ بوده‌اند.

دراین دوره نیز فیلم«هفت بهارنارنج» به کارگردانی«فرشاد گل‌سفیدی » خوش‌زبان‌ترین فیلم جشنواره شناخته شد.

 علی نصیریان به دانشگاه تهران می‌رود 

///.

  • نویسنده :
  • منبع :