تماشاخانه هامون با راه‌اندازی سانس ویژه‌ای در برنامه هر روزه خود، طرح حمایت از تئاترهای خلاقانه، تجربی و دانشجویی را کلید زد.

پایگاه خبری تئاتر: هادی حجازی‌فر مدیر هنری تئاتر هامون درباره راه اندازی طرح «هنر و تجربه» در این تماشاخانه توضیح داد: همان‌طور که پیشتر نیز وعده داده بودیم، یکی از برنامه‌های جدی تئاتر هامون برای حمایت از استعدادهای تئاتری کشور از روز گذشته دوشنبه اول مهرماه و با اجرای تئاتر «پپ» در سانس ۱۷:۳۰ در سالن تئاتر هامون کلید خورد تا از این به بعد بتوانیم مشابه اتفاقی را که با ایجاد باکس ویژه «هنر و تجربه» در سینمای کشور رقم خورد در عرصه تئاتر رقم بزنیم.

وی افزود: این اقدام تلاشی برای ایجاد فرصت دیده‌شدن آن دسته از نمایش‌های باارزش در میان تئاترهای غیرتجاری است که اجرای‌شان می‌تواند به دیده شدن جایگاه برجسته سازندگان آنها در جامعه تئاتر ایران کمک کند و از سوی دیگر به ذائقه مخاطبان و کیفیت هنری اجراهای موجود نیز چیزی بیفزاید.

حجازی‌فر درباره برنامه‌های این سالن تئاتر بیان کرد: در راستای حمایت از گروه‌های تجربی، علاوه بر ۲ سانس اصلی این سالن، باکسی ویژه برای ساعت ۱۷:۳۰ اضافه کردیم که با بهای بلیت کمتر از یک سو و دریافت سهم کمتر از گروه‌های تئاتری از سوی دیگر، به دیده‌شدن استعدادهای خوب تئاتر به سهم خود کمک کنیم. همچنین برای این‌که مخاطبان ارزشمند این سالن از کیفیت کارهایی که اجرا می‌شوند، مطمئن باشند، نمایش‌ها قبل از تایید برای اجرا در این سانس، بازبینی می‌شود و در صورت باکیفیت بودن امکان اجرا می‌گیرند.

وی در پایان صحبت هایش گفت: تنها هدف از راه‌اندازی این برنامه حمایت از گروه‌های جوان و بااستعداد بوده و هست.

تئاتر «پپ» که پیشتر مدت کوتاهی در تالار مولوی اجرا شده بود به کارگردانی اسماعیل کمالی دهقان روی صحنه می رود.