حامد شکیبانیا، آرش لاهوتی، محمدرضا کریمی‌راد، مهدی فارسی و مهدی شامحمدی به عنوان داوران بخش فیلم مستند ششمین جشنواره تلویزیونی مستند معرفی شدند.

چارسو پرس: به نقل از مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، حامد شکیبانیا تهیه‌کننده و مستندساز نام‌آشنای کشور است. او تهیه‌کنندگی مجموعه‌های مستند ایران و غرب و جنگ به شیوه آمریکایی و فیلم‌های مستند من انرژی هسته‌ای نیستم، فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه، زمناکو، مادرکشی و ... را برعهده داشته است.

آرش لاهوتی کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و مستندساز است. از جمله مستندهای او می‌توان به دو ممیز چهل و هفت، من عشقبازم، راننده و روباه، پهلوان و خرقه، آبی کم‌رنگ و ... اشاره کرد. لاهوتی جوایز متعددی را از جشنواره‌های معتبر داخلی و خارجی کسب کرده است.

محمدرضا کریمی‌راد مستندساز و تهیه‌کننده است. او تهیه‌کنندگی فیلم‌های از چکمه تا فراک و توپ مروارید را برعهده داشته است. وی هم‌چنین مجموعه مستندهای حدیث سرو مروری برزندگانی مرحوم آیت الله عظمی بهجت (ره) و مستندی درباره مرحوم علامه جعفری را ساخته است.

مهدی فارسی مستندساز جوان سینمای کشور است. از جمله مهمترین ساخته‌های او می‌توان به فیلم‌های خاطرات خانه متروک، نومِن و شهریار مُلک قرآن اشاره کرد. او در تولید مجموعه مستندهای زیادی همراه با پدرش محمدعلی فارسی همکاری داشته است.

مهدی شامحمدی تهیه‌کننده و کارگردان است. او ساخت مستندهای زیادی را در مقام کارگردان و تهیه‌کننده دارد و از آن جمله می‌توان به مستند هجده هزار پا، خانه‌ای برای تو، عملیات غیرممکن، مدار هفت درجه و ... را برعهده داشته است. او تاکنون جوایز متعددی را از جشنواره‌های داخلی و خارجی کسب کرده است.

ششمین جشنواره تلویزیونی مستند در بخش‌های «فیلم مستند»، «مجموعه مستند»، «عکس مستند» و «مستندنگاری» به‌دبیری محسن یزدی، مدیر شبکه مستند سیما برگزار می‌شود. زمان برگزاری اختتامیه این جشنواره به زودی اعلام خواهد شد.

  • نویسنده :
  • منبع :