در سومین جلسه دوره‌ای مشترک صندوق اعتباری هنر و بیمه سرمد مقرر شد کلیه خسارت‌های سال 97 تا نیمه آبان ماه تسویه و روند پرداخت پرونده‌های سالجاری تسریع شود.

پایگاه خبری تئاتر: جلسه مدیران صندوق اعتباری هنر و بیمه سرمد روز شنبه 4 آبان در بیمه سرمد برگزار شد و موضوعات خسارت های معوق، تسریع در ارائه خدمات، حل مسائل بیمه‌ای هنرمندان و توسعه همکاری‌ها مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.
در این جلسه با اشاره به نقش صندوق اعتباری هنر در حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور، توسعه کمی و کیفی خدمات بیمه ای مهمترین برنامه صندوق اعتباری هنر عنوان شد.
قرارداد سال 97- 98 در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و بیان شد سال گذشته بیش از 100 هزار هزینه درمانی توسط اعضا در سامانه بیمانو ثبت و بارگذاری شد. همچنین در اجرای قرار داد سال 97 بیمه درمان تکمیلی با شرکت بیمه سرمد بیش از 90 هزار پرونده به شرکت بیمه‌گر ارسال و بیش از 95 میلیارد ریال خسارت بیمارستانی و دندانپزشکی طی 82 هزار تراکنش در بیش از 800 مرحله به بیمه‌شدگان پرداخت شد.
در این جلسه مقرر شد که روند پرداخت خسارت پرونده‌هایی که بدلیل نقص مدرک تاکنون پرداخت نشده است، سریعاً مورد بررسی مجدد قرار گیرد و تا 15 آبان خسارت های معوق پرداخت گردد.
در خصوص قرار داد بیمه تکمیلی سال 98- 99 نیز با توجه به آسیب پذیری اهالی فرهنگ و هنر و تکریم جایگاه آنان تصمیم گرفته شد؛ بررسی مدارک پزشکی از سوی بیمه تسریع و روند پرداخت خسارت ها در موعد مقرر انجام پذیرد.

  • نویسنده :
  • منبع :