امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139610135
چهارشنبه 13 دى 1396 و ساعت 14:31:35
سایت خبری تئاتر - «مرغان اینروزی» به پرواز درمی‌آیند

.

سایت خبری تئاتر - «مرغان اینروزی» به پرواز درمی‌آیند

.

نمایش «مرغان اینروزی» بر اساس منطق الطیر عطار نیشابوری به کارگردانی هادی کمالی مقدم و به شکل کاروانی در سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اجرا می شود.

 

پایگاه خبری تئاتر: هادی کمالی مقدم کارگردان و بازیگر که پیش از این تجربه اجرای آثار نمایشی در خارج از فضاهای متعارف تئاتر را در کارنامه کاریش دارد درباره جدیدترین تجربه کارگردانی خود گفت: به همراه مینا بزرگمهر و بر اساس منطق الطیر عطار نیشابوری نمایشنامه «مرغان اینروزی» را نوشتیم. کارگردانی این اثر بر عهده من است و مینا بزرگمهر نیز علاوه بر بازی و طراحی لباس، کارگردانی هنری نمایش را هم عهده دار است.

وی درباره وضعیت اجرای «مرغان اینروزی» افزود: این نمایش قرار است در بخش آف استیج سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اجرا شود و پس از آن تصمیم داریم در اواخر فصل بهار یا اوایل فصل تابستان سال ۹۷، اجرای عمومی این اثر را در فضایی مناسب داشته باشیم.

کمالی مقدم با بیان اینکه نمایش «مرغان اینروزی» به شکل کاروانی اجرا می شود، درباره شکل اجرای این اثر نمایشی توضیح داد: در این اجرا، تماشاگر وارد فضا شده و با گروه همراه می شود. در واقع روند اجرا به مانند یک سفر است و مخاطب نیز سفر خود را در این اجرا دارد. «مرغان اینروزی» بر اساس فضاهای پیرامون تالار وحدت طراحی شده و ما کار را از کارگاه دکور تالار وحدت شروع می کنیم و وارد پارکینگ تالار می شویم. از آنجا وارد حیاط تالار، سپس به سمت حوض حرکت می کنیم و پس از آن وارد لابی اول، راه پله ها و لابی دوم تالار وحدت خواهیم شد و بخش های مختلف نمایش را اجرا خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه ساعت اجرای نمایش ساعت ۱۵ خواهد بود، گفت: دلیل اینکه این ساعت را برای اجرای نمایش انتخاب کردیم این است که می خواهیم از نور روز هم استفاده کنیم و در عین حال با اجراهای تالار وحدت و تالار حافظ نیز تداخل نداشته باشیم.

کارگردان «مرغان اینروزی» در پایان یادآور شد: ما حدود ۲ ماه است که مشغول تمرین این نمایش هستیم و سعی کردیم برای اجرا در جشنواره، از تجهیزات خاص و زیادی استفاده نکنیم و نمایش به شکلی ساده اجرا شود ولی در اجرای عمومی که سال ۹۷ خواهد بود، از تمامی امکانات مدنظر استفاده خواهیم کرد.

دیگر عوامل نمایش «مرغان اینروزی» عبارتند از موسیقی: صبا علیزاده، بازیگران: اصغر پیران، مینا بزرگمهر، علی تاجمیر، پردیس زارع، سمیرا طلوعی، مهسا شیخی، مجید نیرومند، سعید طاهرخانی، ملیکا اکبری، مهناز افتاده نیا، راد پورجبار، فرناز ثابت زاده، علی پسیانی، ساناز اسلامی، ماکان محمودی، پریما شهپری، سارا حسینی، بهاره دهقانی پور، شهرزاد جعفری، لقا قوام، پرنیا ابریشمی، صبا ابریشمی، زهرا کامروا، کتایون علیزاده، حسام آریانفر، الاهه نوری و هادی کمالی مقدم، طراح لباس: مینا بزرگمهر، شکوفه رحمتی، دستیاران: مجید نیرومند، مهسا شیخی، عکاس: حمید مهدوی، ملیکا رضایی.


صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 

 


کلیدواژه ها:

هادی کمالی مقدممینا بزرگمهرمرغان اینروزیسی‌ و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرجشنواره تئاتر فجرتئاتر فجرتاتر فجراخبار جشنواره تئاتر فجرتیاتر فجرتاتر فجرجشنواره تاتر فجرجشنواره تیاتر فجرپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»