امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139612098
چهارشنبه 9 اسفند 1396 و ساعت 14:09:11
سایت خبری تئاتر - فراخوان دومین رزیدنسی بین المللی تئاتری منتشر شد

.

سایت خبری تئاتر - فراخوان دومین رزیدنسی بین المللی تئاتری منتشر شد

.

دومین دوره پروژه رزیدنسی تئاتری فرهنگی، توسط گروه تئاتر بوهمی و عمارت روبرو به طور مشترک از 11 تا 15 اردیبهشت ماه 1397، به منظور برقراری ارتباط بین هنرمندان تئاتر ایران و دیگر کشورها، و همچنین ایجاد فضایی برای صحبت پیرامون روش های اجرایی و تولید اثر، به مدت یک هفته در عمارت روبرو برگزار خواهد شد.

 

پایگاه خبری تئاتر: متن فراخوان منتشر شده به شرح زیر است:

«رزیدنسی بین­‌المللی تئاتری ­‌فرهنگی، ۱۵ تا ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

فرهنگ به عنوان شاخصه‌ای که در زندگی ما از کودکی شکل می‌گیرد و در رشد ما به عنوان هنرمند کمک می‌کند، روی آثارمان نیز تأثیری ناخودآگاه و غیرمستقیم دارد. در دنیای امروز بخش زیادی از این تاثیر به واسطه فضای مجازی و اینترنت تحت شعاع قرار گرفته و «فرهنگ» به لحاظ معنایی دارای بعد جدیدی شده است. حال سوال این است که آیا می‌شود آن را «فرهنگ مشترک جهانی» نام نهاد؟

اما تاثیر و بازنمایی فرهنگِ هر هنرمند در اثرش، به مثابه  بخشی از شخصیت او، نمایان می‌شود. شاید این اثر توسط مخاطب به مرحله کشف نرسد؛ اما آیا خواستگاه اولیه ایده را می‌توان در فرهنگ فردی شخص هنرمند جستجو کرد؟ از این رو، در برنامه پیش‌رو که آن را «رزیدنسی تئاتری فرهنگی» نام نهاده‌ایم، قصد صحبت پیرامون بازتاب فرهنگِ جغرافیایی و شخصیِ هنرمند در اثر وی و همچنین تاثیر بلعکس آن را داریم.

دومین دوره پروژه رزیدنسی تئاتری فرهنگی، توسط گروه تئاتر بوهمی و عمارت روبرو به‌طور مشترک از ۱۱ تا ۱۵  اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، به منظور برقراری ارتباط بین هنرمندان تئاتر ایران و دیگر کشورها، و همچنین ایجاد فضایی برای صحبت پیرامون روش‌های اجرایی و تولید اثر، به مدت یک هفته در عمارت روبرو برگزار خواهد شد.»

گروه تئاتر بوهمی

 گروه تئاتر بوهمی توسط تعدادی از دانشجویان رشته­ نمایش پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران در سال 1389 به وجود آمد. این گروه تعداد زیادی اجرا در فرم­‌ها و شیوه­‌های متفاوت هنری تجربه کرده است. گروه تئاتر بوهمی متشکل از دو کارگردان، سه بازیگر و یک طراح لباس است که در دوره­‌های متعددی از جشنواره‌‌های تئاتر دانشگاهی جوایزی کسب کرده­‌اند. این گروه، پس از پایان دوران دانشگاهی توانست در جشنواره­‌ها­ی بین­‌المللی تئاتر فجر، ITS  آمستردام،ITFoK هند، ACT اسپانیا، BOZAR بلژیک شرکت کند و همچنین در تهران نمایش­‌های «مده­‌آ»، «لانه خرگوش»، «پینوکیو»، «بهارشکنی»، «درباب تفریحات سالم و غیرسالم» را اجرای عموم کرده است.

رویدادِ تبادل فرهنگی-تئاتری «theatricultural exchange »، به طور مشترک توسط گروه تئاتر بوهمی و عمارت روبرو برگزار خواهد شد. همچنین مدیر هنری این پروژه فریبرز کریمی، از اعضای گروه تئاتر بوهمی است.

لینک مربوط به گروه تئاتر بوهمی: www.facebook.com/bohemitheatergroup   و www.bohemitheatergroup.com

عمارت روبرو

عمارت روبرو در سال 1395 به عنوان مرکز فرهنگی هنری به بهره برداری رسید. این عمارت در مرکز رویدادهای هنری و به ویژه تئاتری کشور، یعنی چهارراه ولیعصر قرار دارد. عمارت روبرو شامل بخش های متفاوتی ازجمله، گالری، استودیوی چندمنظوره هنرهای نمایشی، کتاب‌فروشی، فروشگاه صنایع دستی و کافه رو باز است.

اصلی‌ترین هدف کاریِ عمارت روبرو، حمایت از آثار هنرمندان جوان، آثار مشترک بین رشته‌های مختلف هنری و ایجاد فضایی فرامرزی جهت ایجاد موقعیت برای آشنایی با هنرمندان دیگر کشورها است.

لینک‌های مربوط به عمارت روبرو:

 www.rooberoomansion.com , www.facebook.com/RooberooMansion

هدف و برنامه­‌های رویداد چیست؟

تمرکز اصلی این دوره، آشنایی کارگردانان و بازیگران ایرانی و دیگر کشورها به منظور تولید اثر مشترک و اجرای آن در ایران و کشورهای دیگر است.

از برنامه‌­های اصلی این رویداد می­‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرزنتیشن «در مورد آثار و کار هنرمند»، به همراه پرسش و پاسخ توسط شرکت­‌کنندگان

در این بخش به دلیل آشنایی بیشتر شرکت­‌کنندگان با یک­دیگر و معرفی کارها و شیوه‌­های کاری خود، هر شرکت­‌کننده به مدت 20 تا 30 دقیقه می­بایست به فرم دلخواه ارائه‌­ای از کارهای خود انجام دهد. بعد از ارائه پرسش و پاسخ بین شرکت­‌کنندگان انجام می‌­شود.

 • دیدن نمایش‌های جشنواره­ تئاتر دانشگاهی ایران و صحبت و آشنایی با عوامل آن­ها

به جهت هم­زمانی این رویداد با بیست و یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران و اهمیت گفتگو بین اهالی تئاتری، در این بخش راجع‌­به اجراهایی که توسط برگزارکنندگان از جشنواره تئاتر دانشگاهی انتخاب شده است، با عوامل آن اجراها گفتگویی دوستانه به مدت 30 دقیقه در روز بعد از اجرا برگزار خواهد شد. این بخش دارای ترجمه­ هم­زمان خواهد بود.

 • تمرین و تمرکز روی ایده­‌ها و شیوه‌­های اجراییِ مورد علاقه­ شرکت­‌کنندگان طی کار گروهی

این بخش شامل گفتگو­ها با موضوعات فرهنگ و جغرافیا و شیوه‌­های کاریِ شرکت‌­کننده‌­ها و در نتیجه تمرین‌‌هایی می­‌شود که هر کدام از آن­ها طراحی خواهند کرد.

شیوه­ شرکت کردن چیست؟

در این دوره از پروژه رزیدنسی تئاتری­‌فرهنگی، از هنرمندان زیرِ ۳۵ سال تمام شاخه‌­های رشته­ تئاتر دعوت می‌کند تا برای حضور در این رویداد نهایتاً تا ۱۳ فروردین ۹۷، اطلاعات خود را به ایمیل رزیدنسی ارسال کنند.  لازم به ذکر است که این تاریخ تمدید نخواهد شد.

این رویداد کاملاً به زبان انگلیسی و بدون ترجمه برگزار می­‌شود و از تمام شرکت­‌کنندگان انتظار می‌­رود تا حد کافی به زبان انگلیسی مسلط باشند. «سطح مورد نظر برای زبان انگلیسی در این رویداد Intermediate به بالا است».

 تمامی متقاضیان می­‌بایست اطلاعات زیر را به ایمیل theatriculturalexchange@gmail.com  ارسال کنند.

 • رزومه- نهایتاً دو صفحه
 • انگیزه‌­نامه- «توضیح این مسئله که شما از شرکت در این رویداد به دنبال چه چیزی هستید، چه چیزی باعث ایجاد علاقه برای شرکت کردن شما می­‌شود و شما با شرکت در این رویداد چه چیزی برای عرضه دارید؟»
 • لینک آثار اجرا شده «جهت بازدید کار­های قبلی به صورت آنلاین «YouTube یا Vimeo»-  متقاضیان می‌­توانند با استفاده از Google drive  یا  Dropboxنیز لینک کار خود را با ایمیل رزیدنسی به اشتراک بگذارند».
 • ثبت‌نام «شرکت‌­کنندگان  بعد از انتخاب شدن می­‌بایست مبلغ ۲ میلیون ریال «۲۰۰ هزار تومان» ، جهت ثبت‌­نام به صورت حضوری پرداخت کنند».

چه چیزهایی را ما فراهم می­‌کنیم؟

محل اقامت«برای شرکت­‌کندگان از شهرستان­‌ها»، وعده­‌های صبحانه و ناهار، محل گفتگو­ها و تمرین­‌ها و بلیت اجراهای جشنواره، توسط برگزارکنندگان تأمین خواهد شد. مابقی هزینه‌های شرکت­‌کنندگان از جمله هزینه بلیت­‌های بین‌شهری، وعده­ شام و رفت و آمد درون شهری بر عهده­ خود ایشان خواهد بود.

در صورت داشتن هر سوالی لطفاً به آدرس  theatriculturalexchange@gmail.com  ایمیل بزنید. 

سعید اسدی: فعالیت‌های بین‌المللی باعث شنیده شدن صدای ما در جهان می‌شود

نقش‌خوانی حمید امجد در همکاری با محمد رحمانیان

«تی‌ کی‌ تا کا»ی آتیلا پسیانی در آلمان

مجموعه نمایشنامه‌های ایوب آقاخانی با رویکرد جنگ منتشر شد

پرفورمنس «دیاستاسی» در «دا»

آدم‌هایی با حال متلاطم

نمایش شیرهای خان بابا سلطنه وامدار شیوه ی اجرایی نمایش سنتی ایرانی است

خداحافظ ای داغ بر دل نشسته

کارگردان نمایش «پیانیستولوژی»: فضای تئاتر‌مشهد متفاوت با تصورهاست

خوشحالی وزیر از اینکه تئاتر از بودجه دولتی بی‌نیاز شده، فاجعه است

آغاز اجرای «هملت دن کیشوت» در تئاترشهر

آغاز نمایش «گِل» در تماشاخانه ایرانشهر

دانشجویان سینما و تئاتر به سخنان رییس دانشکده واکنش نشان دادند

ستاره‌های سینما 75 هزار تماشاگر را به سالن تئاتر آوردند

دبیران پنجمین همایش ملی رادی ­شناسی معرفی شدند

نمایشنامه «حساسیت فصلی» منتشر شد

«آبی مایل به صورتی» تمدید شد

شبنم قلی‌خانی بازیگر «دپوتات» شد

خاطره مدیرکل هنرهای نمایشی از پیشکسوت تئاتر

برنامه تالارهای نمایشی مجموعه تئاترشهر اعلام شد

سیامک صفری و امیر کربلایی‌زاده با «هملت و دن کیشوت» به تاترشهر می‌روند

آغاز فعالیت تالارهای تئاتر از اولین روزهای سال

 


صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

فراخوان دومین رزیدنسی بین المللی تئاترفراخوانفراخوان تاترفراخوان تئاترفراخوان تیاترتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
 • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
 • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
 • گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
 • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
 • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری» کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi