امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139509235
سه شنبه 23 آذر 1395 و ساعت 12:57:15
سایت خبری تئاتر - افتتاح رسمی جشنواره  تئاتر کودک / جشنی به رنگ کودکی

.

سایت خبری تئاتر - افتتاح رسمی جشنواره تئاتر کودک / جشنی به رنگ کودکی

.

بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، در میان استقبال بی نظیر مردم شهر همدان و با یاد استاد محمدعلی مهیمنی در سالن ابن سینای نمایشگاه‌های بین المللی همدان گشایش یافت.

 

پایگاه خبری تئاتر: این مراسم با حضور پرشور خانواده‌ها و مسئولان کشوری و استانی ، مدیران تئاتر کشور و هنرمندان تئاتر ، داوران و مهمانان خارجی جشنواره در فضایی پرنشاط  برگزار شد.

بلوغ جشنواره ، ثمره ثبات مدیریتی و تشکیلات قوی آن است

مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی  که در این مراسم اظهار کرد: خوشبختانه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به بلوغ رسیده و مورد توجه مخاطبان و خانواده ها قرار گرفته است.

مدیرکل هنرهای نمایشی افزود: این جشنواره در بیست و سه سالگی خود به چنان بالندگی رسیده که میزبان 10 گروه موفق از کشورهای خارجی و گروه‌های حرفه‌ای از ایران است. امسال شاهد برگزاری جشنواره در محورهای مختلفی هستیم و نمایش ها در بخش های تخصصی برای کودکان، نوجوانان و خردسالان اجرا می شود که این امر برگرفته از نگاه تخصصی به مخاطب کودک و نوجوان است. این دوره از جشنواره علاوه بر حضور گروه های ایرانی، بخش بین الملل نیز قوی است و مدیران عالی کمپانی های شناخته شده در جشنواره حضور دارند.

وی بلوغ جشنواره را ثمره ثبات مدیریتی و تشکیلات قوی برگزار کننده دانست و افزود: نمایش‌های کودک و نوجوان جایگاه و اهمیت ویژه ای دارد و اگر به آینده جامعه علاقمند باشیم و به میهن اسلامی توجه کنیم؛ باید تئاتر کودک و نوجوان را جدی بگیریم.

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی خاطرنشان کرد: تئاتر محدود به اجرای صحنه ای نیست؛ بلکه باید کودک و نوجوان را در جریان تئاتر خلاقانه قرار دهیم و آنچه برای آموزش، مد نظر خانواده‌هاست در این مقوله بگنجانیم.

وی با اشاره به اجرای نقالی کودکان در آغاز مراسم، تصریح کرد: نقالی و هنرهای ایرانی باعث ارتقای اعتماد به نفس کودکان شده و شیوه ای است که در آموزش تأثیر بسزایی دارد.

شفیعی سرمایه اصلی جشنواره را مخاطبان همدانی عنوان کرد و گفت: استقبال شما، ما را برای ادامه برگزاری این جشنواره در همدان دلگرم کرده است. همیشه شاهد حضور شما هستیم و این مسئولیت ما را بیشتر کرده و در تمام سال این مسئولیت پررنگ تر می شود.

وی در پایان از مرحوم استاد داوود رشیدی یاد کرد و از همسر وی احترام برومند قدردانی نمود و این بخش از صحبت های شفیعی با تشویق حضار همراه شد.

جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان مطالبه مردمی است

شهرام کرمی دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در سخنانی کوتاه این جشنواره را یک رویداد خوب و مطالبه مردمی دانست.

کرمی در آیین گشایش جشنواره بیست و سوم با بیان اینکه فقط به رسم وظیفه خدمت هنرمندان و مردم همدان رسیدم، اظهار کرد: این نوید بسیار خوبی است که مردم همدان 15 سال میزبان جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بوده اند.

وی افزود: جشنواره بیست و سوم با شعار «نمایش مهر بر صحنه کودکی» و با حضور 550 هنرمند در حال برگزاری است.

کرمی با اشاره به اینکه در طی برگزاری جشنواره برنامه‌های متعدد و مختلفی اجرا می شود، تصریح کرد: آرزومندم تلاش هنرمندان عرصه تئاتر کودک و نوجوان باعث شادی کودکان همدانی شود و گامی در جهت رشد فرهنگی آینده سازان این استان برداشته شود.

وی اضافه کرد: همه ما مشتاق حضور مردم همدان در جشنواره هستیم تا با حضور خود در سالن های اجرای نمایش، تلاش هنرمندان این مرز و بوم ارج نهاده شود.

مخاطب اصلی جشنواره کودکان و نوجوانان هستند

دیگر سخنران این مراسم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان بود که ضمن تبریک آغاز هفته وحدت، به میهمانان خارجی و داخلی خوش‌آمد گفت.

فاضل عبادی با تبریک آغاز بیست و سه سالگی جشنواره، اظهار کرد: این ایام فرخنده و شاد را به همه خانواده ها و کودکان تبریک عرض می کنم، زیرا مخاطب اصلی جشنواره کودکان و نوجوانان هستند.

وی افزود: خرسندیم جشنواره در بیست و سومین سال برگزاری خود، از آوازه ملی و بین المللی برخوردار است.

عبادی خاطرنشان کرد: از اینکه در ایام جشنواره، لبخند و شادی کودکانه بر لبان فرزندان ایران بنشیند، مایه خرسندی و شعف ما خواهد بود و امیدوارم نمایش هایی که روی صحنه می رود؛ با استقابل پرشور مردم همراه باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، با گرامیداشت یاد و نام هنرمند فقید، استاد محمدعلی مهیمنی، درگذشت این هنرمند گرانمایه را به جامعه هنری و خانواده ایشان تسلیت گفت و افزود: جشنواره بیست و سوم با یاد و نام این استاد پیشکسوت عرصه تئاتر آغاز می‌کنیم.

وی در پایان ضمن قدردانی از مسئولان استان و ارگان‌هایی که در برگزاری این جشنواره همکاری کرده‌اند، پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره راه قرائت کرد.

رضا فیاضی در این مراسم ضمن تقدیر از هنرمندان و مردم، به مهمانان خارجی به دو زبان عربی و انگلیسی تبریک و خوش‌آمد گفت و اظهار کرد: سال‌های دور در اولین دوره‌های برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان (امید)، شهر همدان با اشتیاقی وصف ناشدنی با تبلیغات فراوان و شوق مردم برگزار می شد.

وی افزود: در حال حاضر هم جشنواره با تب و تاب خوبی اجرا می شود اما باید این شور و شوق بیش از گذشته باشد.

این هنرمند پیشکسوت تئاتر کودک و نوجوان در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: به یاد حضور آن سال‌ها و بازیگری در این عرصه زمزمه می کنم؛ هزار چهره می زند آیینه خیال من....

شادی کودکان و پویایی هنر هدف مهم این جشنواره است

محمدابراهیم الهی تبار معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان نیز ضمن قدردانی از تمام هنرمندان به ویژه همسر هنرمند فقید داود رشیدی، گفت: قطعا هنرنمایی هنرمندان امروز مرهون تلاش هنرمندان ارزشمندی چون مرحوم رشیدی در گذشته است.

وی با اشاره به قدمت سه هزار ساله همدان، اظهار کرد: همدان که در قرن ها پیش پایتخت ایران بوده و اکنون لقب پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین را یدک می کشد، بسیار در عرصه هنر فعال و پویا عمل کرده است.

وی همدان را مهد مشاهیر و مفاخری چون ابن سینا، میرزاده عشقی نام برد و افزود: نام همدان با هنر عجین است چرا که علاوه بر سفال لالجین همدان پایتخت هنر تئاتر کودک نیز هست.

الهی تبار با بیان اینکه همدان افتخار میزبانی جشنواره بین المللی تئاتر کودک نوجوان را دارد، تصریح کرد: فراهم آوردن بستر مناسب برای شادی کودکان و نوجوانان، پویایی هنر وخلق آثار هنری خلاق از اهداف مهم این جشنواره است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان اضافه کرد: ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی هنرمندان از دست اندرکاران برگزاری جشنواره به خاطر فراهم آوردن فضا جهت حضور ارزشمند جامعه هنری و برگزاری این رخداد بزرگ تشکر می کنم.

وی ضمن امیدواری از برگزاری مجدد جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان، یادآور شد: صلح و دوستی برای کودکان جهان و کودکان کشور و شادی و سلامتی برای همه آنان از آرزوهای همه ما است.

اجرای برنامه های متنوع و شاد برای کودکان و نوجوانان، اجرای قطعات موسیقی و تواشیح از ویژه برنامه های این مراسم بود.


 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:

برنامه اجرای چهار نمایش در تئاترشهر

آغاز اجراهای نمایشی تماشاخانه ایرانشهر پس از تعطیلات

آتیلا پسیانی «دیابولیک: رومئو و ژولیت» را روی صحنه می‌برد

معرفی هیات انتخاب همایش آثار برگزیده جشنواره‌های تئاتر استان‌ها

همراهی هانا کامکار با نمایش «نامه های عاشقانه از خاورمیانه»

اجرای «غصه‌ها قصه شدند» در خانه نمایش

«سه جلسه تراپی» در تالار ناصرخسرو برگزار می‌شود

داود فتحعلی‌بیگی با «سایه تو سایه» به محراب می‌رود

هیچ کس اسپانسر جشنواره‌های تئاتری نمی‌شود

اظهارات وحید آقاپور درباره‌ی «۱۲»

لادن مستوفی«پدران، مادران، فرزندان» را افتتاح خواهد کرد

«باغبان مرگ» پس از سه سال مجددا روی صحنه می‌رود

«می‌سی‌سی‌پی نشسته می‌میرد» از مرز فروش یک میلیارد تومان گذشت

جزئیات راه‌اندازی نخستین بازار جهانی تئاتر بهاره ایران

برگزیدگان مسابقه نمایشنامه‌نویسی جشنواره تئاتر معلولان

اعتراض دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی به رویه مرکز تئاتر مولوی

طناز طباطبایی و هانیه توسلی در «نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه»

نمایش «آخرین انار دنیا» به تالار حافظ می‌رود

زمان برگزاری دوازدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان اعلام شد

از بازسازی تئاترشهر چه خبر؟

 


کلیدواژه ها:

جشنواره تئاتر کودک و نوجوانجشنواره تاتر کودک و نوجوانتاتر کودکتیاتر کودکتیاتر کودکجشنواره تئاتر کودکجشنواره تاتر کودکاخبار جشنواره تاتر کودکاخبار جشنواره تیاتر کودکاخبار جشنواره تئاتر کودکبیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
 نمایش بنگاه تئاترال
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi