امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
1395092412
چهارشنبه 24 آذر 1395 و ساعت 13:08:00
سایت خبری تئاتر - ادوارد آلبی موضوع دومین شماره

.

سایت خبری تئاتر - ادوارد آلبی موضوع دومین شماره "نقد هنر"

.

دومین شماره از نشریه‌ تخصصی "نقد هنر" ویژه پاییز 95 با محوریت ادوارد آلبی و سردبیری حمیدرضا قنبری منتشر شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تئاتر: دومین شماره از نشریه‌ی فرهنگی- هنری "نقد هنر" با پرونده‌ای برای ادوارد فرانکلین آلبی؛ نمایش‌نامه‌نویس فقید و منتقد آمریکایی؛ ویژه‌ی پاییز 95 منتشر شد.

ادوارد آلبی از منتقدان سرسخت تئاتر آمریکا بود و همواره از آثار بی‌هویت و مخاطبان تنبل آمریکایی به صراحت انتقاد می‌کرد. به اعتقاد او تئاتر آمریکا سالم نیست چراکه تهیه کنندگان و تماشاخانه‌ها، گیشه را بر مضمون و محتوای نمایش‌ها، ارجح می‌دانند. آلبی در طول دوران حیاتش بارها به معضل از هم گسیختگی مفهوم خانواده در آمریکا پرداخت و نسبت به این موضوع هشدار داد. او بعد از یک دور بیماری کوتاه در سپتامبر 2016 درگذشت.

دو ماهنامه فرهنگی هنری "نقد هنر" در دومین شماره خود، اندیشه‌های آلبی و دیدگاهش پیرامون انسان معاصر و انتقاداتی که بر تفکر او وجود داشت را مورد واکاوی قرار داده است.

در این شماره از "نقد هنر" خاطره‌ی دیدار تعدادی از نویسندگان ایرانی با ادوارد آلبی در سال 1999 به قلم جواد مجابی به چاپ رسیده است.

همچنین ترجمه‌ی یادداشتی به قلم آلبی با عنوان "چرا نمایش‌نامه بخوانیم؟ چرا نخوانیم؟" نیز منتشر شده که وی در آن بر لزوم مطالعه‌ی نمایش‌نامه، مستقل از اجرا تئاتر تاکید دارد.

داریوش مودبیان؛ کارگردان، پژوهشگر و مترجم پیشکسوت حوزه‌ی تئاتر؛ نیز با مطلبی با عنوان "بر شمردن سه نکته‌ی مهم در موفقیت ادوارد آلبی در تئاتر" در شماره‌ی دوم از مجله‌ی "نقد هنر" حضور دارد.

دکتر مسعود دلخواه؛ کارگردان، بازیگر و استاد دانشگاه؛ که کارگردانی اثری از آلبی در آمریکا را در کارنامه‌اش دارد نیز با مطلب "ادوارد آلبی و پست مدرنیسم" مولفه‌های این سبک و مکتب هنری را در آثار این نویسنده‌ی نامدار تئاتر، بررسی کرده است.

آلبی زبانی صریح و شخصیتی شوخ‌طبع داشت. گفت‌وگوی بلند "پل زیندل" و "لوری یربی" در مطلبی با عنوان "نمایش‌نامه‌نویس باید منتقد جامعه‌اش باشد" تصویر روشنی از روحیات و عقاید آلبی را به خواننده ارائه می‌کند.

در این شماره از "نقد هنر" همچنین نگاه آلبی به مفهوم حیوان درون در مقاله‌ای با عنوان "هر هیولایی در ابتدا انسان بوده است" بررسی شده.

پژوهشی درباره‌ی کاراکتر مادر در نمایش‌نامه‌های آلبی با عنوان "مادران نابارور" به قلم "میردیولا.ام.ام" و انتقادی تند بر آثار آلبی نوشته‌ی "تام.اف. درایور" با عنوان "آلبی فقط یک خیال است و نه بیشتر" از دیگر مطالب این شماره از دوماهنامه "نقد هنر" است.

در بخش آخر این مجلد از "نقد هنر" خاطره دیدار یکی از شاگردان آلبی با وی و همچنین گفت‌و‌گوی کوتاه و منتشر نشده‌ای با ادوارد آلبی با عنوان "مرا همچون نویسنده‌ای مفید به خاطر بسپارید" آورده شده است.

دو ماهنامه فرهنگی-هنری "نقد هنر" به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی سارا منصوری و سردبیری حمیدرضا قنبری ویژه‌ی پاییز95 با قیمت 5000 تومان منتشر و از کتابفروشی‌های معتبر قابل تهیه است.


 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:

برنامه اجرای چهار نمایش در تئاترشهر

آغاز اجراهای نمایشی تماشاخانه ایرانشهر پس از تعطیلات

آتیلا پسیانی «دیابولیک: رومئو و ژولیت» را روی صحنه می‌برد

معرفی هیات انتخاب همایش آثار برگزیده جشنواره‌های تئاتر استان‌ها

همراهی هانا کامکار با نمایش «نامه های عاشقانه از خاورمیانه»

اجرای «غصه‌ها قصه شدند» در خانه نمایش

«سه جلسه تراپی» در تالار ناصرخسرو برگزار می‌شود

داود فتحعلی‌بیگی با «سایه تو سایه» به محراب می‌رود

هیچ کس اسپانسر جشنواره‌های تئاتری نمی‌شود

اظهارات وحید آقاپور درباره‌ی «۱۲»

لادن مستوفی«پدران، مادران، فرزندان» را افتتاح خواهد کرد

«باغبان مرگ» پس از سه سال مجددا روی صحنه می‌رود

«می‌سی‌سی‌پی نشسته می‌میرد» از مرز فروش یک میلیارد تومان گذشت

جزئیات راه‌اندازی نخستین بازار جهانی تئاتر بهاره ایران

برگزیدگان مسابقه نمایشنامه‌نویسی جشنواره تئاتر معلولان

اعتراض دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی به رویه مرکز تئاتر مولوی

طناز طباطبایی و هانیه توسلی در «نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه»

نمایش «آخرین انار دنیا» به تالار حافظ می‌رود

زمان برگزاری دوازدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان اعلام شد

از بازسازی تئاترشهر چه خبر؟

 


کلیدواژه ها:

ادوارد آلبینقد هنرمجله نقد هنرپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»