امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139510022
پنج‌شنبه 2 دى 1395 و ساعت 18:02:48
سایت خبری تئاتر - جشنواره تئاتر فجر محلی برای پیشرفت عکاسان تئاتر است

داور بخش عکس جشنواره تئاتر فجر:

سایت خبری تئاتر - جشنواره تئاتر فجر محلی برای پیشرفت عکاسان تئاتر است

.

سیف الله صمدیان عضو هیات داورن بخش مسابقه عکس جشنواره تئاتر فجر گفت: یک عکس می‌تواند تمام زحمات گروه‌های نمایشی را در معرض دید مخاطبان بگذارد و جشنواره تئاتر فجر می‌تواند سکوی پرش و محل پیشرفت برای عکاسانی باشد که در این حوزه فعالیت می‌کنند و سعی در ثبت تاریخ تئاتر ایران دارند.

 

پایگاه خبری تئاتر: "سیف الله صمدیان" عکاس و مستندساز در گفت وگو با روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر افزود: یک عکاس برای ثبت لحظه‌ها علاوه بر درنظر گرفتن تمام تکنیک‌های عکاسی، باید اول از همه ببیند که به نوبه خود چه کمکی می‌تواند به تاریخ تئاتر ایران بکند تا تأثیر بسزایی در این بخش بگذارد.

وی که در این دوره از جشنواره  تئاتر فجر یکی از داوران بخش عکس است، ادامه داد: در عکس‌های گرفته شده باید نگاه همه عوامل از جمله کارگردان، نورپرداز و... دیده شود تا فضای آن اثر نمایشی به خوبی در عکس‌ها به معرض نمایش در آید. آن زمان است که می‌توانیم بگوییم آن عکاس کار خود را به درستی انجام داده است.

صمدیان درباره تاثیرات یک عکس خوب براثر نمایشی گفت: یک عکاس خوب می‌تواند زحمات یک گروه نمایشی را به خوبی در ثبت ‌عکس‌های خود به معرض دید مخاطبان بگذارد. همچنین از طرفی عکاس  قدرت این را هم دارد که در بخش فروش آن اثر نقش بسزایی داشته باشد.

وی با اشاره به نقش جشنواره تئاتر فجر در ترغیب عکاسان فعال تئاتر عنوان کرد: با وجود برگزاری نمایشگاه‌های عکس در این حوزه، جشنواره تئاتر فجر می‌تواند سکوی پرشی برای عکاسانی باشد که در این حوزه فعالیت می‌کنند و سعی در ثبت تاریخ تئاتر ایران دارند.

صمدیان با اشاره به ایجاد یک گروه ثابت در جشنواره فجر اضافه کرد: باید روشی برای برگزاری این جشنواره‌ها در نظر گرفته شود که هرساله شاهد تغییراتی در مسئولان نباشیم. این را نباید فراموش کنیم که  همه جریان‌ها در جشنواره به هم متصل هستند و بخش عکس هم جزئی از آن ارتباط  به حساب می‌آید. در واقع عکاسان در طول جشنواره‌ها باید بدانند باچه دیدگاه‌هایی مواجه هستند تا بر اساس آن، آثار خود را شرکت دهند.

سیف‌اله صمدیان در پایان درباره تفاوت در نوع عکاسی و پیشرفت آن گفت: هر روز شاهد رویداد جدیدی در عکاسی تئاتر هستیم که این اتفاق به طور طبیعی کار عکاسان را هم به لحاظ تکنیک و هم به لحاظ اعتماد به نفس درخشان‌تر کرده است.

سی‌ و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از اول تا دوازدهم بهمن ماه برگزار می‌شود.


 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:
 

اختتامیه بیست و سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / اعلام برگزیدگان

جعفر والی پیشکسوت تئاتر درگذشت

صدا بردار تئاتر باید کارگردانی صدا کند

اعلام ۱۰ اثر برگزیده بخش نسل نو جشنواره تئاتر فجر

رونمایی از دو کتاب زندگی نامه جبار باغچه بان

پوستر نمایش "حادثه در ویشی" رونمایی شد

ادوارد آلبی موضوع دومین شماره "نقد هنر"

انتقاد یک کارگردان از تماشاخانه ارغنون به دلیل عدم تعهد به قرارداد

حسین پاکدل «کابوس حضرت اشرف» را به فجر می‌برد

«ماتریوشکا» تا ۱۹ دی ماه روی صحنه می‌ماند

تازه‌ترین نمایش‌های تماشاخانه پالیز معرفی شدند.

«بانوی گم‌شده» با مهشاد مخبری روی صحنه می‌رود

 


کلیدواژه ها:

سیف الله صمدیانبخش عکس جشنواره تاتر فجربخش عکس جشنواره تئاتر فجرسی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرتاتر فجرتئاتر فجرتیاتر فجرجشنواره تئاتر فجرجشنواره تیاتر فجرجشنواره تاتر فجراخبار فجراخبار جشنواره تئاتر فجراخبار جشنواره تاتر فجراخبار جشنواره تیاتر فجرفجرپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi