امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139510058
يكشنبه 5 دى 1395 و ساعت 17:26:04
سایت خبری تئاتر - جایزه 3500 دلاری برای نقد یک نمایش

امکان دیدن آنلاین تئاتر برای علاقه مندان شهرستانی فراهم شد

سایت خبری تئاتر - جایزه 3500 دلاری برای نقد یک نمایش

.

بابک قهرمانی تهیه‌کننده نمایش "کلاغ" از ساخت اپلی‌کیشنی تازه در فضای فرهنگی و برگزاری جایزه نقد 3500 دلاری نمایش "کلاغ" خبر داد.

 

پایگاه خبری تئاتر: نشست رسانه‌ای نمایش "کلاغ" با حضور بابک قهرمانی تهیه‌کننده، محمد قدس مجری طرح و روح‌الله زندی‌فرد روابط عمومی این اثر در سالن کنفرانس مجموعه تئاترشهر به منظور اطلاع‌رسانی در مورد ساخت اپلی‌کشنی تازه در حوزه فرهنگی هنری برگزار شد. در آغاز این نشست، محمد قدس تهیه‌کننده تئاتر با ارائه توضیحاتی در این رابطه گفت: پروژه jeecloud به دلیل فعالیت من و بابک قهرمانی در حوزه آی‌تی و شناختی که به واسطه فعالیت در حوزه هنری داشته‌ایم شکل گرفته است.

وی ادامه داد: ما بر آن شدیم تا با طراحی اپلی‌کیشنی برای معرفی، نقد و اطلاع‌رسانی پیوند مستمر و صحیحی را میان تماشاگران و صاحبان اثر در حوزه‌های مختلف تئاتر، موسیقی، فیلم، نشر و...ایجاد کنیم. این اپلی‌کیشن قابلیت نصب روی موبایل را دارد تا همه افراد بتوانند نقدهای مختلف در هر کدام از این حوزه‌ها را مطالعه کنند و همچنین نظرات و دیدگاهایشان را بنویسند. بر این اساس در اولین گام بر آن شدیم تا این اپلی‌کیشن را با نمایش "کلاغ" افتتاح کنیم و مسابقه نقدی را برگزار کنیم که به وسیله تعدادی از هنرمندان شناخته شده تئاتر، داوری خواهند شد.

بابک قهرمانی تهیه‌کننده و یکی از طراحان این اپلی‌کیشن در تکمیل سخنان همکار خود اظهار کرد: به خاطر شناختی که در زمینه آی‌تی داریم، از آن به صورت تخصصی در حوزه فرهنگی بهره برده‌ایم.با توجه به ظرفیت‌های موجود، به نظر می‌رسد کمتر به گفت و گو با یکدیگر می‌پردازیم و از دیدگاه‌ها و نقدهای مختلف در آثار هنری بهره می‌بریم.

وی افزود: بر این اساس مسابقه نقدی را برای نمایش "کلاغ" به کارگردانی سمانه زندی‌نژاد که این روزها در سالن چهارسو مجموعه تئاترشهر به صحنه می‌رود به عنوان نخستین فعالیت‌مان خواهیم داشت. در این مسابقه افراد مختلفی که به تماشای این اثر نشسته‌اند می‌توانند نقدهای خود را (حداکثر 500 کلمه) در این اپلی‌کیشن بارگذاری کنند تا داوران آن را بررسی و قضاوت کنند. به شش نفر اول این مسابقه 300 دلار و شش نفر دوم 200 دلار و در مجموع 3500 دلار تعلق خواهد گفت. جوایز 25 اسفندماه اهدا خواهند شد. همچنین داوران نیز که همگی افراد سرشناس این حوزه هستند به زودی از سوی روابط عمومی نمایش معرفی خوهند شد.

قهرمانی با اشاره به امکان استفاده علاقمندان خارج از ایران و استان‌های کشور به این اپلی‌کیشن بیان کرد: این اپ قابلیت گذاشتن فیلم را دارد، بنابراین همه می‌توانند از آن استفاده و نظرشان را بیان کنند. این اتفاق با فیلم تئاتر "کلاغ" شکل گرفته و علاقمندان در شهرستان و خارج از ایران امکان دیدن و نوشتن نقد خود را دارند. باید تاکید کنم تا زمانیکه این نمایش در تهران، بر صحنه است، تنها آی‌پی شهرستان‌ها و خارج از ایران باز می‌شود.

محمد قدس در پاسخ به سئوال مبنی بر اینکه چگونه می‌توان نقدها و نظرات کاربران را هدایت کرد تا تجربه‌ای شبیه سایت فروش تیوال که باعث نارضایتی بسیاری از هنرمندان و کاربران شد مجددا تکرار نشود توضیح داد: افرادی که در این اپلی‌کیشن خواهند نوشت همه حقیقی هستند و اطلاعات آنها در دسترس است بنابراین قابلیت کنترل آن وجود دارد. اینجا تمام افراد موجودیت دارند. همانگونه که شما اشاره کردید، در سایت فروش تیوال این اتفاق افتاد و افرادی با اسامی عجیب و غریب می‌توانستند هر چیزی را بنویسند؛ اما اینجا همه اتفاقات کنترل شده است و تمام کاربران داری password , usename هستند و ما با آنها در ارتباط هستیم.

قهرمانی نیز در این رابطه گفت: البته ما دسته‌بندی در نقدهایی که برای بخش مسابقه فرستاده می‌شود، خواهیم داشت. هر چند باید بگویم گاهی مخاطبان عام ما از روشنفکران جلوتراند. افرادی که می‌نویسند نباید لزوما منتقد باشند؛ این نمایش کاملا جنبه اجتماعی دارد. این اتفاق مسیری را باز می‌کند تا افراد جامعه بتوانند از فضای مجازی استفاده درست‌تری داشته باشند و به جای صحبت کردن در مورد اتفاق‌های دم دستی از تئاتر حرف بزنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: از سوی دیگر این اتفاق باعث می‌شود ما اطلاعات درستی در مورد مخاطبانمان به دست آوریم؛ به عنوان مثال می‌توانیم بدانیم که در کدام شهرها استقبال بیشتری از نمایش شده است تا بتوانیم برای اجرا به آن شهر یا کشور برویم.

این تهیه کننده تئاتر عنوان کرد: نمایش "کلاغ" بهمن و اسفندماه سال جاری در سالن خصوصی دیگری به صحنه خواهد رفت. همچنین به 500 نفر اولی که این اپلی کیشن رادانلود و نصب کنند می‌توانند با 70 درصد خفیف به تماشای این نمایش بنشینند.

گفتنی است؛ اپلی کیشن jeecloud از سه شنبه 7 دی‌ماه ساعت 10 صبح در دسترس همه قرار خواهد داشت. علاقمندان می توانند به آدرس http://jeecloud.ir مراجعه نمایند. 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:
 

اختتامیه بیست و سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / اعلام برگزیدگان

جعفر والی پیشکسوت تئاتر درگذشت

صدا بردار تئاتر باید کارگردانی صدا کند

اعلام ۱۰ اثر برگزیده بخش نسل نو جشنواره تئاتر فجر

رونمایی از دو کتاب زندگی نامه جبار باغچه بان

پوستر نمایش "حادثه در ویشی" رونمایی شد

ادوارد آلبی موضوع دومین شماره "نقد هنر"

انتقاد یک کارگردان از تماشاخانه ارغنون به دلیل عدم تعهد به قرارداد

حسین پاکدل «کابوس حضرت اشرف» را به فجر می‌برد

«ماتریوشکا» تا ۱۹ دی ماه روی صحنه می‌ماند

تازه‌ترین نمایش‌های تماشاخانه پالیز معرفی شدند.

«بانوی گم‌شده» با مهشاد مخبری روی صحنه می‌رود

 


کلیدواژه ها:

نقد تاترنقد تئاتربابک قهرمانیکلاغتاتر کلاغتئاتر کلاغتیاتر کلاغنمایش کلاغتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»