امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139510111
شنبه 11 دى 1395 و ساعت 13:24:18
سایت خبری تئاتر - آثار ۱۲ کشور به جشنواره تئاتر فجر می‌آید

مهرداد رایانی مخصوص اعلام کرد:

سایت خبری تئاتر - آثار ۱۲ کشور به جشنواره تئاتر فجر می‌آید

.

مدیر بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر اعلام کرد ۱۲ کشور با ۲۰ اثر در این دوره از جشنواره حضور دارند.

 

پایگاه خبری تئاتر: مهرداد رایانی مخصوص با اشاره به اجرای نمایش‌هایی از کشورهای مختلف در سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر گفت: نمایش هایی از اسپانیا، فرانسه، عراق، ترکیه، گرجستان، لهستان، هلند، سوئیس، بلغارستان، یونان، ژاپن و محصولی مشترک از ایران و هلند در این جشنواره حضور دارند و بیش از ۲۵۰ اثر نمایشی، متقاضی حضور در جشنواره بودند که از بین آنها ۱۲ کشور با ۲۰ اثر به جشنواره امسال راه پیدا کردند.

رایانی مخصوص با بیان اینکه در این دوره شاهد افزایش آثار شرکت‌کننده در بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر بوده‌ایم، بیان کرد: تا به حال و در هیچ دوره‌ای با حضور ۲۰ نمایش در بخش بین‌الملل مواجه نبودیم.

این مدرس تئاتر درباره معیار انتخاب آثار بخش بین‌الملل توضیح داد: در انتخاب آثار این بخش، به دنبال نگاه‌هایی هستیم که نخست، پاسخگوی هنرمندان و سپس نیاز عمومی مخاطبان عام باشد. به همین منظور، تنوع در شیوه‌های اجرایی آثار نمایشی مورد نظر ما بوده است.

وی افزود: بیشتر نمایش‌هایی که از کشورهای دیگر برای اجرا در این دوره از جشنواره حضور پیدا می‌کنند، آثاری بی‌کلام هستند. همچنین عناصر بصری و به کار گرفتنِ تکنولوژی و شیوه‌های نوین در اجرا مورد توجه ما بوده و تم اصلی ما در انتخاب آثار نمایشی بوده‌اند.

این کارگردان تئاتر با بیان اینکه علم در حال پیشرفت است و تئاتر هم باید خودش را به روز کند، یادآور شد: اساسا برای به روز ماندن و نیز همراه با جامعه جهانی حرکت کردن، نمایش‌هایی را که انتخاب کرده‌ایم و یا کارگاه‌هایی در این دوره پیش‌بینی شده‌اند که رویکردهای نوین در آن موج می‌زند. البته چند نمایش نیز متناسب با ذایقه‌ مخاطب عام و یا چند اجرا مبتنی بر شیوه‌های کلاسیک هم وجود دارد تا به علاقه‌مندان این حوزه هم توجه کرده باشیم.

وی با اشاره به ضرورت بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر اظهار کرد: بسیاری از هنرمندان و دانشجویان در رشته‌ تئاتر، امکان دیدن آثار بین‌المللی برایشان فراهم نیست و جشنواره‌هایی از این دست، فرصت مناسبی را برایشان فراهم می‌آورد تا این خلا پر شود و به دیدن آثار منتخب کشورهای مختلف بنشینند.

سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از اول تا دوازدهم بهمن ماه برگزار می‌شود
 


 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:
 

اختتامیه بیست و سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / اعلام برگزیدگان

جعفر والی پیشکسوت تئاتر درگذشت

صدا بردار تئاتر باید کارگردانی صدا کند

اعلام ۱۰ اثر برگزیده بخش نسل نو جشنواره تئاتر فجر

رونمایی از دو کتاب زندگی نامه جبار باغچه بان

پوستر نمایش "حادثه در ویشی" رونمایی شد

ادوارد آلبی موضوع دومین شماره "نقد هنر"

انتقاد یک کارگردان از تماشاخانه ارغنون به دلیل عدم تعهد به قرارداد

حسین پاکدل «کابوس حضرت اشرف» را به فجر می‌برد

«ماتریوشکا» تا ۱۹ دی ماه روی صحنه می‌ماند

تازه‌ترین نمایش‌های تماشاخانه پالیز معرفی شدند.

«بانوی گم‌شده» با مهشاد مخبری روی صحنه می‌رود


کلیدواژه ها:

مهرداد رایانی مخصوصبخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجرسی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرتاتر فجرتئاتر فجرتیاتر فجرجشنواره تئاتر فجرجشنواره تیاتر فجرجشنواره تاتر فجراخبار فجراخبار جشنواره تئاتر فجراخبار جشنواره تاتر فجراخبار جشنواره تیاتر فجرفجرپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi