امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139510165
پنج‌شنبه 16 دى 1395 و ساعت 15:58:06
سایت خبری تئاتر - بازیگری که برای رسیدن به لهجه از رهبر ارکستر ارمنی‌تبار کمک گرفت

ماجرای ملاقات چکناواریان و شعبان جعفری

سایت خبری تئاتر - بازیگری که برای رسیدن به لهجه از رهبر ارکستر ارمنی‌تبار کمک گرفت

.

رویا میرعلمی می‌گوید: «برای رسیدن به لهجه ارمنی از لوریس چکناواریان کمک بسیار زیادی گرفتم. پیشنهاد او این بود که غلیظ صحبت نکنم چون نقشی که بر عهده دارم، بازیگر تئاتر است و بازیگران سعی می‌کنند خود را با زبان رایج تطبیق دهند.»

 

 

 به گزارش پایگاه خبری تئاتر از روابط عمومی نمایش «تیاتر سعدی، تابستان سی و دو»، گروهی تصمیم دارند در عصر ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ نمایش «باغ آلبالو» را در تئاتر سعدی اجرا کنند. آنان با وجود مواجهه با سانسور، مشکلات شخصی بازیگران و رویداد کودتا، تمام تلاش خود را می‌کنند تا روی صحنه بروند…

این داستان نمایشی است به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی به نام «تیاتر سعدی، تابستان سی و دو» که این روزها در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر اجرا می‌شود.

رویا میرعلمی که در این نمایش نقش لورین آواکیان، بازیگری ارمنی را بر عهده دارد در مورد چگونگی رسیدن به لهجه ارمنی این شخصیت گفت: «برای رسیدن به لهجه ارمنی از لوریس چکناواریان کمک بسیار زیادی گرفتم. پیشنهاد این آهنگساز و رهبر ارکستر ایرانی ارمنی‌تبار این بود که غلیظ صحبت نکنم چون نقشی که بر عهده دارم، نقش بازیگر تئاتر است و بازیگران همواره سعی می‌کنند خود را با زبان رایج تطبیق دهند. نکته جالب این که دوران نوجوانی چکناواریان مصادف با زمان کودتای 28 مرداد بوده و حتی شعبان جعفری را دیده است و برای تحقیقی در مورد موسیقی زورخانه‌ای با یکدیگر ملاقات هم داشته‌اند.» 

میرعلمی که این روزها سریال «لیسانسه‌ها» را هم روی آنتن شبکه سه سیما دارد افزود: «با نگاهی کوتاه به آثاری که اکنون روی صحنه هستند متوجه می‌شوید درصد بالایی از آن‌ها براساس متون فرنگی یا اقتباسی اجرا می‌شوند. در زمانه‌ای که هیچ گونه حمایتی از نمایشنامه‌نویس‌ها نمی‌شود، حسین کیانی به واسطه دغدغه‌های شخصی‌اش  و بدون هیچ گونه حمایتی خودش برای خودش شرایط نوشتن را فراهم می‌کند.»  

این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ادامه داد: «قطعا یک نمایشنامه‌نویس به وضعیت روحی و مالی مناسبی نیازمند است تا بتواند دست به قلم شود. من در کنار حسین کیانی زندگی می‌کنم و دشواری‌هایی را که برای نوشتن یک نمایشنامه متحمل می‌شود به چشم می‌بینم. اگر مرکز هنرهای نمایشی از حسین کیانی و هنرمندان دیگر می‌خواهد که روی صحنه بروند چرا شرایط لازم را برای آن‌ها فراهم نمی‌کند؟»

او در پایان تصریح کرد: «یک بار در یکی از گفت‌و‌گوها از من پرسیده شد از این که یک باند هستید و همیشه با هم کار می‌کنید لذت می‌برید؟! تاکید می‌کنم نام آن‌چه ما هستیم باند نیست و گروه است. گروهی که بازیگرانش در سخت‌ترین شرایط کنار نویسنده و کارگردانشان ایستاده‌اند و نمی‌گذارند کار زمین بخورد. ناملایمتی‌ها آن قدر زیاد است که حسین کیانی هر بار که نمایشی را روی صحنه می‌برد می‌گوید یعنی می‌شود این آخرین کار من باشد؟! چرا باید فضایی برای یک هنرمند ایجاد شود که با هر بار روی صحنه رفتن چنین آرزویی کند؟!»

نمایش «تیاتر سعدی، تابستان سی و دو» تا سی‌ام دی هر شب ساعت 19:30 در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.


 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:
 

اختتامیه بیست و سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / اعلام برگزیدگان

جعفر والی پیشکسوت تئاتر درگذشت

صدا بردار تئاتر باید کارگردانی صدا کند

اعلام ۱۰ اثر برگزیده بخش نسل نو جشنواره تئاتر فجر

رونمایی از دو کتاب زندگی نامه جبار باغچه بان

پوستر نمایش "حادثه در ویشی" رونمایی شد

ادوارد آلبی موضوع دومین شماره "نقد هنر"

انتقاد یک کارگردان از تماشاخانه ارغنون به دلیل عدم تعهد به قرارداد

حسین پاکدل «کابوس حضرت اشرف» را به فجر می‌برد

«ماتریوشکا» تا ۱۹ دی ماه روی صحنه می‌ماند

تازه‌ترین نمایش‌های تماشاخانه پالیز معرفی شدند.

«بانوی گم‌شده» با مهشاد مخبری روی صحنه می‌رود

 


کلیدواژه ها:

لوریس چکناواریانرویا میرعلمیتیاتر سعدی تابستان سی و دونمایش تیاتر سعدی تابستان سی و دوتاتر تیاتر سعدی تابستان سی و دوتئاتر تیاتر سعدی تابستان سی و دوتئاتر شهرتاتر شهرحسین کیانیتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi