امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139510175
جمعه 17 دى 1395 و ساعت 18:50:42
سایت خبری تئاتر -

نمایش "فروغِ سارا پینا" در ستایش دوستی و عشق است

سایت خبری تئاتر - "فروغ فرخزاد"، "پینا باوش" و "مارینا آبراموویچ" بر صحنه تئاتر

.

محسن حسینی گفت: "فروغ فرخزاد"، "پینا باوش" و "مارینا آبراموویچ" سه شخصیت از نه شخصیت نمایش "فروغِ سارا پینا" هستند.

 

پایگاه خبری تئاتر از هنر آنلاین: محسن حسینی با اشاره به تازه‌ترین فعالیت این روزهایش گفت: اکنون دو پروژه در دست دارم. پروژه نخست نمایش "فروغِ سارا پینا" است که شهریورماه سال آینده در تالار استاد ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر به صحنه خواهد رفت.

او ادامه داد: در حال حاضر مشغول فراهم آوردن مقدمات و پیش تولید کار هستم؛ با توجه به اینکه یکی از بازیگرانم در آلمان اقامت دارد، به زودی سفری به این کشور خواهیم داشت تا تمرینات آغازین نمایش را به مدت دو ماه با او داشته باشم.

حسینی عنوان کرد: بعد از بازگشتم به ایران، تمرینات اصلی آغاز خواهد شد و بازیگر آلمانی من مدتی بعد به گروه ملحق می‌شود. این نمایش در نه پرده به مدت 120 دقیقه به تصویر کشیده می‌شود.

این کارگردان تئاتر با اشاره به شخصیت‌های این اثر تاکید کرد: در نمایش "دیوان شرقی غربی" که امسال به صحنه بردم، 9 پریان الهام، مجسمه ساز معروف پیگمالیون، حضور داشتند که در این نمایش نیز مجددا به صحنه می‌روند. در بروشور آن نمایش اعلام کردم که این پریان به بوستانی دیگر سفر خواهند کرد و هر کدام از آنها به یک کشور می‌روند و بر شانه یک هنرمند می‌نشینند و الهام بخش او خواهند شد. در واقع در این پروژه زنانی برجسته از هشت کشور جهان به تصویر کشیده خواهند شد.

بازیگر نمایش "کالیگولا"  افزود: یکی از این هنرمندان فروغ فرخزاد است؛ بهمن ماه امسال پنجاهمین سالروز درگذشت این شاعر بزرگ زن ایران است. با احترام به او، یکی از شخصیت‌های نمایش "فروغِ سارا پینا" فروغ خواهد بود. شگفتی فروغ در داشتن وجوه مختلف این هنرمند بوده، که تنها به شاعرانگی او باز نمی‌گردد.

حسینی خاطرنشان کرد: زنان بزرگی در کشور ما وجود دارند که متاسفانه هیچ کس از آنها شناختی درستی ندارد مانند قره‌العین، پروین اعتصامی و... برایم عجیب است چرا هنرمندان زن ما به این موضوع‌ها توجه ندارند و از کنار این موضوع بسیار راحت عبور می‌کنند.

او بیان کرد: ما در جامعه‌ای مردسالار زندگی می‌کنیم و بدون‌شک هیچ‌گاه به این زنان بزرگ که بسیار جلوتر از زمان خود بوده‌اند، نگاه درستی نشده است. ما هفت شاعر بزرگ زن یعنی (مهستی گنجه‌ای، رابعه بلخی، شاهزاده ملک خاتون، طاهره قره العین، پروین اعتصامی، سیمین بهبهانی و فروغ فرخزاد) داریم که بسیار علاقمندم اثری در مورد آنها داشته باشم.

این بازیگر شناخته شده تئاتر گفت: در این نمایش، برخورد فمنیستی ندارم بلکه آثار و آوانگارد بودن این زنان در دورانی که زندگی می‌کردند برایم اهمیت داشته است و 9 زن در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. "فروغِ سارا پینا" در ستایش دوستی و عشق است.

بازیگر نمایش "باغ آلبالو" با معرفی بازیگر نقش فروغ بیان کرد: روجا جعفریان بازیگر نقش فروغ خواهد بود. او روانشناس و فارغ‌التحصیل دانشکده بازیگری فرانکفورت است و ما در سه پروژه با یکدیگر همکاری داشته‌ایم.

حسینی در پایان سخنان خود گفت: پروژه دوم من نمایش "امیر ارسلان نامدار" است که بهار سال 97 در تماشاخانه سنگلج اجرا خواهد شد. سال‌هاست پیگیر اجرای این اثر هستم اما با توجه به بزرگ بودن آن تاکنون اتفاق خاصی شکل نگرفته است. اکنون جلساتی در این رابطه داشتم که امیدوارم به سرانجام برسد.

گفتنی است؛ آخرین پروژه پرفورمنس محسن حسینی بهمن و اسفند 94 در سالن چهارسو مجموعه تئاتر شهر، با اجرای موفق درباره 9 پریان الهام، پیگمالیون مجسمه ساز بر اساس "دیوان شرقی غربی" اثر یوهان ولفگانگ گوته به صحنه رفت.


 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:

بازیگری که برای رسیدن به لهجه از رهبر ارکستر ارمنی‌تبار کمک گرفت

تماشاخانه ارغنون «در» را به نمایش گذاشت

اجرای «مارکس و کوکاکولا» در تماشاخانه پالیز

معرفی نامزدهای بخش نمایشنامه تالیفی جایزه محمود استادمحمد

رضا مهدیزاده با «صحنه به صحنه» در خانه هنرمندان ایران

رضا کیانیان کارگردانی تئاتر را تجربه می‌کند

پوستر تئاتر فجر رونمایی شد / قدردانی از برگزیدگان بخش «هویت بصری»

امیر دژاکام با "شیشه" به جشنواره تئاتر فجر می‌آید

تایتانیک در تالار رودکی اجرا می شود

فرانسوی‌ها با دو نمایش به ایران می‌آیند

معرفی راه‌یافتگان به مسابقه هویت بصری جشنواره تئاتر فجر

اعتبار یک میلیاردی وزیر ارشاد برای ساختمان جدید خانه تئاتر

تماشاخانه سه‌نقطه میزبان اثری از ریما رامین فر می‌شود

فراخوان آزمون بازیگری برای نمایش «مفیستو» منتشر شد

تئاتر فرزند فراموش شده خانواده فرهنگی ایران

ضدعاشقانه رومئو و ژولیت با طعم آش شله قلمکار

خسرو شهراز: حال جسمانی‌ام بهتر شده است

تراژدی «مهرداد» اثر ژان راسین منتشر شد

 


کلیدواژه ها:

محسن حسینیفروغِ سارا پیناتئاتر فروغِ سارا پیناتاتر فروغِ سارا پیناتیاتر فروغِ سارا پینانمایش فروغِ سارا پینافروغِ سارا پیناتاتر فروغِ سارا پیناتئاتر فروغِ سارا پیناتیاتر فروغِ سارا پینافنمایش فروغِ سارا پیناتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
 نمایش بنگاه تئاترال
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi