امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139603231
سه شنبه 23 خرداد 1396 و ساعت 12:55:06
سایت خبری تئاتر - دبیر سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شد

.

سایت خبری تئاتر - دبیر سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شد

.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی، فرهاد مهندس پور نویسنده، کارگردان و مدرس تئاتر به عنوان دبیر سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی کرد.

 

پایگاه خبری تئاتر: در متن حکم انتصاب دبیر سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با اشاره به پیشینه 35 ساله این رویداد هنری، تجربیات ارزشمند دوره های گذشته و حضور گروه های نمایشی برجسته از ایران و دیگر کشورهای جهان اعتبار و جایگاه ویژه آن در میان رویدادهای بین المللی تئاتر منطقه اشاره شده است.

در ادامه این حکم آمده است که در سالیان اخیر و با افزایش اجراهای تئاتر در سراسر کشور، این رویداد نیز سهم عمده و اساسی خود را به مرور تولیدات نمایشی سال اختصاص داده و از این طریق به ساختاری کارآمدتر دست پیدا کرده است.

مهدی شفیعی در ادامه این متن افزوده است که بی شک رویکرد و برنامه های جشنواره بین المللی تئاتر فجر به عنوان بزرگترین رویداد تئاتری کشور، در جهت گیری جریان عمومی تئاتر بسیار اثرگذار است.

وی همچنین در این حکم انتصاب تاکید کرده است: با این شرایط و با توجه به گسترش دایره مخاطبان، فعالان، دانش آموختگان و تشکل های صنفی حوزه تئاتر ضروری است تا بر پایه تجربیات ارزشمند دوره های پیشین و شناخت چالش ها و فرصت های موجود، تدابیر امیدبخش در برنامه ریزی و اجرای این رویداد بزرگ هنری به کار گرفته شود.

شفیعی در این حکم با یادآوری سوابق مهندس پور در حوزه های حرفه ای و آموزشی و همچنین تجربیات وی در مدیریت های اجرایی و تخصصی تئاتر اظهار امیدواری کرده است با حضور او در جایگاه 'دبیر سی وششمین جشنواره بین المللی تئاترفجر' و با بهره گیری از تمام توان مشاوره ای، حمایتی و اجرایی تئاترکشور، شاهد برگزاری جشنواره ای پویا و موفق باشیم.

فرهاد مهندس پور مدرس و کارگردان تئاتر، عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و استادیار گروه بازیگری – کارگردانی دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس که در سابقه فعالیت خود ریاست شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش و ریاست انجمن نمایش را دارد، بعد از دبیر بیست و سومین دوره ای جشنواره تئاتر فجر،‌ در این دوره نیز مسئولیت دبیر جشنواره را متقبل شده است.

این کارگردان تئاتر دارای مدرک دکترای پژوهش هنر، کارشناسی ارشد بازیگری و کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس و کارشناسی بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

نمایش 'به خورشید سپارید' در سال 1366 آغازی بر کارگردانی تئاتر او بوده و پس از آن 'داوری ایندرا'، 'سرودی کنار گودال'، 'گالیله'، 'نی لبک و بهمن'، 'مکبث'، 'دیر راهبان'، روز رستاخیز' را به صحنه برده است.
مهندس پور کارگردانی 3 تله تئاتر 'استنطاق'، 'یغمای با شکوه خورشید' و 'سه پاس از حیات طیبه نوجوان نجیب و زیبا' را نیز انجام داده است.

دریافت جایزه بهترین فیلم مستند جنگی از جشنواره فیلم دفاع مقدس، جایزه بهترین نمایش سال از انجمن منتقدان تئاتر ایران، جایزه برگزیده ربع قرن تلاش برای شکل گیری ادبیات نمایشی دفاع مقدس و جایزه پژوهشگر برتر دانشگاه تربیت مدرس از دیگر افتخارات این هنرمند است.
 صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

فرهاد مهندس پورسی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرتاتر فجرتئاتر فجرتیاتر فجرجشنواره تئاتر فجراخبار جشنواره تئاتر فجرتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
جشنواره بین الملی تئاتر فجر
مجله الکترونیکی «تاسیان»