امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
1396042615
دوشنبه 26 تير 1396 و ساعت 18:01:35
سایت خبری تئاتر - 5 نمایش در جشنواره تئاتر سوره در اصفهان به روی صحنه رفت

.

سایت خبری تئاتر - 5 نمایش در جشنواره تئاتر سوره در اصفهان به روی صحنه رفت

.

پنج نمایش از استان های مختلف در بیست و پنجمین جشنواره تئاتر سوره در منطقه سه کشور به میزبانی اصفهان به روی صحنه رفت.

پایگاه خبری تئاتر: در این جشنواره که از روز گذشته (شنبه) در تالار هنر شهر اصفهان آغاز شد، 9 نمایش از استان های اصفهان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، قم، هرمزگان، مازندران و یزد شرکت دارند.

استان اصفهان با دو نمایش'پیرمرد، بقچه، دوچرخه' به کارگردانی پیمان کریمی و «بی درزمان» به کارگردانی احسان جانمی در این جشنواره حضوری فعال دارد.

تاکنون دو نمایش یاد شده از اصفهان و نمایش های «هفت بچه یهودی» به کارگردانی سیدحسین میرعلایی از قم،«نون، واو، الف، میم» به کارگردانی حسین گلچین‌زاده از خوزستان و تئاتر «سنگ ها به ستون ایستاده‌اند» به کارگردانی ریحانه بارانی از کهگیلویه و بویراحمد در تالار هنر شهر اصفهان به روی صحنه رفته است.

نمایش«رنج قالی» به کارگردانی ایمان ملکی‌پور از استان مرکزی و «چادری برای نجیمه» به کارگردانی حسن سجابی از استان هرمزگان نیز عصر امروز یکشنبه به روی صحنه می رود.

از دو استان مازندران و یزد نیز نمایش های«سرخ او» به کارگردانی مهیار هزار جریبی و «قصه ظهر جمعه» به کارگردانی حسام افروز نیز فردا در روز آخر جشنواره اجرا خواهد شد.

آیین اختتامیه این جشنواره، شامگاه دوشنبه با معرفی سه اثر برگزیده در تالار هنر اصفهان برگزار می شود.
قرار است از نفرات برتر بیست و پنجمین جشنواره تئاتر سوره در منطقه سه کشور در بخش های کارگردانی، بازیگری مرد و زن، طراحی صحنه و نمایشنامه نویس نیز تقدیر شود.

برگزیدگان این جشنواره به بیست و پنجمین جشنواره‌ سراسری تئاتر «سوره» که نیمه مرداد سال جاری در تهران برگزار می‌شود، راه می یابند.

جشنواره تئاتر سوره در سه منطقه به میزبانی استان‌ های کرمانشاه(منطقه یک)، سمنان (منطقه 2) و اصفهان(منطقه سه) برگزار می ‌شود.

هنر نمایش در اصفهان سابقه چندصد ساله دارد و نمایش های کُمدی اصفهان در چهارباغ و اجراهای مشهور در تماشاخانه های سپاهان خنده را بر لب هر تماشاگری می نشاند.

در گذشته، تئاتر اصفهان بخصوص کمدی این خطه در داخل و حتی خارج از کشور علاقه مندان خاص خود را داشت بگونه ای که در دهه های گذشته برخی گردشگران داخلی و حتی خارجی غیر از دیدن آثار تاریخی و فرهنگی اصفهان، تماشای تئاتر کمدی این شهر را نیز در برنامه های سفر خود به اصفهان قرار می دادند.
در سال های قبل از انقلاب مکتب نمایش های کمدی اصفهان با نام مرحوم «ارحام صدر» گره خورد که بعد از انقلاب نیز همچنان ادامه داشت. صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi