امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139606191
يكشنبه 19 شهريور 1396 و ساعت 10:40:26
سایت خبری تئاتر - داوران جشنواره تئاتر مریوان معرفی شدند

.

سایت خبری تئاتر - داوران جشنواره تئاتر مریوان معرفی شدند

.

معرفی داوران دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان و پیام معاون هنری وزارت ارشاد و مدیرکل هنرهای نمایشی به این رویداد هنری خبرهایی از این جشنواره هستند.

 

پایگاه خبری تئاتر: داوران دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی شدند. قطب الدین صادقی، فریندخت زاهدی و کوروش زارعی داوری آثار دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان را بر عهده دارند.

فاتح بادپروا دبیر دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان ۳ کارگردان و مدرس تئاتر را به عنوان هیات داوران این جشنواره معرفی کرد.

قطب الدین صادقی نویسنده، پژوهشگر، کارگردان و مدرس تئاتر، فریندخت زاهدی پژوهشگر و مدرس تئاتر و کوروش زارعی نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر از ۱۸ تا ۲۲ شهریور ماه داوری نمایش های خیابانی راه یافته به این جشنواره بین المللی را انجام می دهند.

نمایش های برگزیده این جشنواره در مراسم اختتامیه که روز ۲۲ شهریور برگزار می شود، معرفی خواهند شد.

پیام معاون امور هنری به جشنواره تئاتر خیابانی مریوان

علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان پیام داد.

متن پیام وی به این شرح است:

«بار دیگر هنر مردمی تئاتر خیابانی، شور و شوق همگان را برمی­ انگیزد و دوازدهمین گام استوار خود را در پی تجربه پربهای سالیان با درایت و متانت برمی دارد.

این رویداد هنری که به همت هنرمندان کوشای مریوان بنیانگذاری گردیده اینک می بایست افق روشن فعالیت های خود را در معرض دید قرار دهد و با بهره گیری از تجارب ارزشمند ادوار پیشین و توجه به ایده­ های نوین، به سوی اهداف متعالی خود حرکت نماید.

سرمایه ارزشمند و پایدار این جشنواره، هنرمندان پرانگیزه و فعال و نیز هموطنان شریف و هنردوست استان کردستان هستند که با حضور و استقبال شایسته، بر شکوه جلوه این رویداد ارزشمند هنری می افزایند.

توجه به ذخایر و داشته های گرانسنگ فرهنگ و هنر ایران اسلامی در اقوام و اقلیم های گوناگون کشور می تواند فرصتی بی بدیل برای تولید آثار ارزشمند نمایشی باشد. تلاش برای ارتباط موثرو روزآمد با مخاطبان از دیگر ضرورت ها در سیاستگذاری ها و برنامه ریزی های جشنواره تئاتر خیابانی است که امید است در کنار سایر موارد لازم مورد توجه برنامه ­ریزان قرار گیرد.

برای تمام دست اندرکاران این حرکت ارزشمند هنری، به ویژه هنرمندان عزیز و حاضران در جشنواره آرزوی توفیق و سرافرازی روزافزون دارم.»

پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به جشنواره تئاتر خیابانی مریوان

مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی به دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان پیام داد.

در پیام شفیعی آمده است:

«تولدِ تئاتر، بی رخصتِ زمان و مکان اتفاق می افتد و به همین تمایز، تئاتر، بی هیچ فاصله ای با مخاطب خویش در گفتگوست. تئاتر خیابانی مخاطب خود را انتخاب می کند و تصمیم می گیرد که کجا و چگونه، چشم عابران را به دیدن و دوباره دیدن آن چه که می تواند نشاط عقلی و وجد محیطی را ممکن سازد جلب نماید.

سهولت ارتباط با مخاطب، دسترسی به ارتفاع فهم مشترک، نقد و پرسشگری و توجه به حقوق و وظایف اجتماعی  از مولفه های تئاتر خیابانی است که بی واسطه در انتقال ایده ذهنی و تبدیل آن به اتفاق نقش دارد. مریوان این کهن اقلیم سربلند، این افتخار را دارد که پرچم ایران را به یُمن تئاتر خیابانی به اهتزار درآورده است. این پرچم و این اهتزار از آن رو شوق آور و نشاط بخش است که خشم و خشونت بیرون از دامنه های مرزی، هرگز نتوانسته است خدشه ای در آرامش و امنیت این سرزمین باشد. مریوان مظهر انسان دوستی و صلح اندیشی است و جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، رسانه مردمان نجیب و خردمند این جغرافیاست.

با سپاس بسیار از هنرمندان و گروه های شرکت کننده، مردمان شریف مریوان، همکاران ارجمندم در ستاد برگزاری جشنواره، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، مدیران و مسئولین همراه شهرستان مریوان، انجمن هنرهای نمایشی کردستان و شعبه مریوان و تقدیر از اساتید، داوران و اصحاب محترم رسانه، آرزو می کنم که همه ی خیابان های این سرزمین به کیمیای تئاتر، راهی برای رسیدن به رستگاری باشد.»

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوانجشنواره تئاتر خیابانی مریوانتاتر خیابانیتئاتر خیابانیتیاتر خیابانیجشنواره تئاتر مریواناخبار تاتر خیابانیاخبار تئاتر خیابانیپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»