امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139609151
چهارشنبه 15 آذر 1396 و ساعت 14:29:41
سایت خبری تئاتر - دلایل توقیف «عاقبت عشاق سینه‌چاک»

.

سایت خبری تئاتر - دلایل توقیف «عاقبت عشاق سینه‌چاک»

.

سرپرست شورای ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی با تأکید بر اینکه نمایش «عاقبت عشاق سینه‌چاک» به دلیل تغییر در اجرا نسبت به آنچه بازبینی شده بود توقیف شده است، گفت: در صورتی که این گروه نمایشی تمایل به ادامه اجرا داشته باشد، بازبینیِ مجدد انجام خواهد شد تا پس از اصلاح و تایید رفع موارد دارای ایراد، نمایش دوباره به صحنه برود.

 

پایگاه خبری تئاتر- ایسنا:  محسن امیری درباره توقیف نمایش «عاقبت عشاق سینه‌چاک» به کارگردانی بهرام تشکر که از ۱۲ آذرماه در تماشاخانه پالیز به صحنه رفته بود و چهارشنبه‌شب (۱۴ آذرماه) از ادامه اجرای آن جلوگیری شد، توضیح داد: برابر گزارش دریافتی کارشناسان از شب دوم اجرای این نمایش و در مقایسه با گفت‌وگوهایی که صورت گرفته و نیز بازبینی‌هایی که در تماشاخانه پالیز دیده شده بود و همچنین با استناد به صورت جلسه بازبینی مشخص شد که اولا گروه نمایشی «عاقبت عشاق سینه‌چاک» آنچه را به گروه بازبینی شورای ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی نشان داده بود به هنگام اجرای عمومی تغییر داده و اثری را با یکسری تفاوت‌ اجرا کرده است.

او افزود: نکته دوم اینکه این گروه به تذکرات هیأت بازبینی توجه نکرده و به موارد مورد اصلاح کارشناسان بازبین توجه نکرده که در نتیجه وجود موارد غیراخلاقی در نمایش به حدی بود که اداره کل هنرهای نمایشی تصمیم به ممانعت از ادامه اجرا گرفت.

امیری در پاسخ به اینکه گروه نمایشی «عاقبت عشاق سینه‌چاک» اعلام کرده اند که این توقیف بدون هیچ تذکری صورت گرفته است و چرا پیش از توقف اجرا به گروه تذکر داده نشده تا موارد مورد نظر اصلاح شود؟ بیان کرد تخلفات در نمایش نیاز به اصلاحات اساسی و بازبینی مجدد دارد ضمن اینکه دیشب کارشناسانی که نمایش را بازبینی نموده بودند با گروه گفتگو کردند و نهایتا امکان ادامه اجرای نمایش فعلا وجود نداشت. شورای نظارت بر نمایش بر سلامت اجراها و همخوانی اجراهای عمومی با آنچه گروه‌ها در هنگام بازبینی نشان می‌دهند اصرار دارد و سلامت اجرا مقوله مهمی برای شورا محسوب می‌شود و تخلفات گروهها نیز مد نظر خواهد بود.

سرپرست شورای ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی در پاسخ به اینکه این موارد بر چه اساس انتخاب می‌شوند و آیا تمام اجراهای روی صحنه این چنین مورد بررسی قرار می‌گیرند؟ گفت: در تهران هر شب حدود ۸۰ تا ۱۰۰ نمایش روی صحنه است و نمایشها حین اجرا به صورت رندومی و حین اجرا برای تطبیق با مجوزهای صادر شده دیده میشوند و مدیران تالارهای نمایشی و تماشاخانه‌ها که تقاضا کننده اصلی مجوز هستند نیز باید براین امر دقت داشته باشند.بدیهی است در صورت مشاهده تخلف مرکز تصمیم می‌گیرد که به یک اثر تذکر بدهد، تعهد بگیرد یا ادامه اجرای نمایشی مثل «عاقبت عشاق سینه‌چاک» را متوقف کند.

او در پایان در پاسخ به اینکه آیا این گروه نمایشی امکان خواهند داشت تا اثر خود را دوباره صحنه ببرند؟ خاطر نشان کرد: شورای ارزشیابی بر سلامت اجراهای نمایشی تأکید دارد و در صورتی که این گروه تمایلی به ادامه اجرا داشته باشد شرایط بررسی خواهد شد و امیدوارم امکان بازبینی مجدد وجود داشته باشد و پس از آن چنانچه سلامت اجرا تأیید و نکات مورد نظر اصلاح شود امکان ادامه اجرا فراهم خواهد شد.

 نمایش «عاقبت عشاق سینه‌چاک» نوشته نیل سایمون است که بهنام تشکر، بیتا معیریان، سوگل خلیق و سهیلا گلستانی بازیگران آن هستند.


صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

عاقبت عشاق سینه‌ چاکتاتر عاقبت عشاق سینه‌ چاکتئاتر عاقبت عشاق سینه‌ چاکتیاتر عاقبت عشاق سینه‌ چاکنمایش عاقبت عشاق سینه‌ چاک
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi