امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139610111
دوشنبه 11 دى 1396 و ساعت 14:18:40
سایت خبری تئاتر - شکلک‌ها تئاتر فجر را تسخیر کردند/ تبلیغاتی که مفهوم ندارند

.

سایت خبری تئاتر - شکلک‌ها تئاتر فجر را تسخیر کردند/ تبلیغاتی که مفهوم ندارند

.

پس از اقدام عجیب تهیه کنندگان کاتالوگ جشنواره سی و ششم تئاتر فجر مبنی بر گرفتن عکس هنرمندان با الهام از ایموجی های فضاهای مجازی، حال نوبت شکلکی شدن تبلیغات جشنواره است.

 

پایگاه خبری تئاتر- مهر: در هر دوره ای از برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر فجر دست اندرکاران برگزاری این رویداد هنری گاهی به دلیل ناآگاهی و گاهی به دلیل نداشتن نگاه تخصصی و کارشناسانه در حوزه های تبلیغات و اقلام تبلیغاتی، اقداماتی را انجام می دهند که باعث طرح نقدهای جدی توسط جامعه مخاطب و اهالی هنر می شود. این اتفاق در دوره هایی با طراحی و چاپ پوستر رخ داده و امسال در دوره سی و ششم در برخی از اقلام تبلیغات دیده می‌شود.

سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر که سعی دارد حال و هوای متفاوتی در شکل و شیوه اجرا تجربه کند و برای توجیه حضور کارگردان ها و هنرمندان مختلف در بخش های به ظاهر کم شده و ساده جشنواره، شاخ و برگ های مختلفی را ایجاد کرده است، تجربه ای عجیب را در زمینه تبلیغات معتبرترین رویداد تئاتری ایران پیش رو گرفته است.

گویا علاوه بر اینکه ایموجی ها در فضای مجازی گریبان کاربران را گرفته اند و هر گونه احساسی را به سردترین شکل ممکن منتقل می کنند سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز به واسطه دست اندرکاران برگزاریش، گریبان خود را به دست این شکلک ها داده است.

چندی پیش شاهد این بودیم که کارگردان های حاضر در جشنواره سی و ششم اعلام کردند که تهیه کنندگان کاتالوگ از آنها خواسته اند تا عکس هایی از خود در حالت ایموجی های فضای مجازی بگیرند و ارائه دهند و حال این شکلک ها وارد فضای تبلیغاتی جشنواره هم شده اند.

این شکلک ها به صورت برچسب در مکان های تئاتری در حال توزیع هستند و مخاطب در اولین برخورد با این شکلک ها با تبلیغاتی به سطحی ترین شکل ممکن مواجه می شود که هیچ المانی از تئاتر و جشنواره ای تئاتری ندارد. اگر مخاطب با اصرار شما بپذیرد که این تبلیغات متعلق به یک جشنواره هنری است، در پاسخ به این پرسش که متعلق به کدام جشنواره است، نام بردن از جشنواره بازی های رایانه ای یا جشنواره ای مختص کودکان بیشتر محتمل است.

اگر قصد بر این است که تبلیغات به شکلی ارایه شود که اقشار مختلف و طیف گسترده ای را تحت تأثیر و پوشش قرار دهد بحثی نیست ولی اینکه بدون هیچ المانی از تئاتر و هنر و تنها صرف متفاوت بودن بخواهیم هر تبلیغی را با تصمیم گیری های فردی یا همراه با گروهی موافق آرای خود، انجام دهیم تأثیرگذار نخواهد بود.

اینکه بخواهیم در هر بخش از برگزاری یک رویداد معتبر، نوآوری به خرج بدهیم موضوعی است که کسی آن را کتمان نمی کند ولی هر ترشح ذهنی که با تراوش ذهنی فاصله دارد، نمی تواند مصداق خلاقیت و نوآوری باشد و بسیاری از ایده ها تنها نشانه ای از سطحی نگاه کردن به این جشنواره تئاتری می شود.

جا دارد دست اندرکاران برگزاری سی و ششمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر فجر ضمن حفظ نگاه خود در برگزاری این دوره از جشنواره، از بسط و گسترش نگاه های سطحی سلیقه ای در بخش های مختلف جشنواره از جمله بخش تبلیغات خودداری کنند.


صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 

 


کلیدواژه ها:

سی‌ و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرجشنواره تئاتر فجرتئاتر فجرتاتر فجراخبار جشنواره تئاتر فجرتیاتر فجرتاتر فجرجشنواره تاتر فجرجشنواره تیاتر فجرتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»