امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139612134
يكشنبه 13 اسفند 1396 و ساعت 14:19:29
سایت خبری تئاتر - برنامه های نمایشی روز ملی هنرهای نمایشی در 33 منطقه استانی اعلام شد

.

سایت خبری تئاتر - برنامه های نمایشی روز ملی هنرهای نمایشی در 33 منطقه استانی اعلام شد

.

ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن های هنرهای نمایشی تمامی استان های کشور برنامه های ویژه نوروز 1397 و ویژه برنامه های روز ملی هنرهای نمایشی خود را اعلام کردند.

 

پایگاه خبری تئاتر: اجرای برنامه های روز ملی هنرهای نمایشی با تاکید بر اجرای عمومی آثار نمایشی صحنه ای و خیابانی در تمامی استان های کشور همزمان با آغاز سال جدید خورشیدی و همچنین روز ملی هنرهای نمایشی در 7 فروردین ماه از جمله برنامه های 33 منطقه استانی کشور اعلام شده است.

استان آذربایجان شرقی در چهارچوب برنامه های سال جاری میلادی اجرای مراسم روز جهانی تئاتر را در روز 7 فروردین ماه برگزار خواهد کرد.

استان آذربایجان غربی اجرای نمایش خیابانی اتیل ماتیل نوشته و کارگردانی وحید حصاری و اجرای آئین تکم گردانی در شهرهای میاندوآب ، نقده، ، خوی و سلماس را در برنامه دارد. هوشنگ بابایی در میاندوآب ، شهرام حصاری در نقده ، جعفر وهاب پور در خوی و ناصر بیضایی در سلماس اجرای این آیین را کارگردانی خواهند کرد.

اما در استان اردبیل اجرای نمایش های خیابانی ، اجرای نمایش های آیینی و سنتی ویژه مسافران نوروزی و اجرای مراسم ویژه روز جهانی تئاتر از جمله برنامه های این استان خواهد بود.

استان البرز با دو نمایش صحنه ای به استقبال تعطیلات نوروز می رود. نمایش های طلبکاران سمج به کارگردانی پژمان پهلوانی و شب بوی شرقی به کارگردانی میرحامد عظیمی که از اسفند ماه اجرای خود را در شهر کرج آغاز کرده اند از روز ملی هنرهای نمایشی میزبان مخاطبان و میهمانان نوروزی می شوند.

منطقه آزاد ارس نیز که از 7 فروردین ماه 1397 پنجمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس را برگزار خواهد کرد میزبان 50 نمایش خیبانی از استان های مختلف کشور خواهد بود که در شهر جلفا به اجرا در می آیند.

در حالی که اصفهان در تدارک اجرای نمایش های خیابانی برای گرامی داشت این روز جهانی است استان ایلام برگزاری همایش فتح آسمان را برگزار خواهد کرد. این همایش در مناطق مرزی و با اجرای 80 نمایش در چهار نقطه استان برگزار می شود.

استان بوشهر همچون سال های گذشته اجرای نمایش بر روی قایق در بندر گناوه و اجرای نمایش در هر یک از شهر های استان همزمان با روز ملی هنرهای نمایشی را در دستور کار دارد.

اما استان تهران قرار است افتتاح تماشاخانه ای جدید در شهریار ، راه اندازی کارناوال نوروزی در فیروزکوه با موضوعات بومی و سنتی و اجرای مراسم ویژه روز جهانی تئاتر را برگزار کند.

استان چهار محال و بختیاری با برنامه های متنوع فروردین ماه سال 97 را آغاز خواهد کرد. مسابقه طراحی لباس و گریم عمو نوروز و حاجی فیروز و ننه سرما،  برگزاری جشنواره پانتومیم عمو نوروز و کاروان استقبال از بهار و اجرای نمایش های خیابانی در شهرکرد، اجرای نمایش پشت کلانتری به کارگردانی حسن مجیدی ، کارناوال استقبال از بهار در بروجن و برگزاری روز جهانی تئاتر به صورت ویژه از جمله برنامه های این استان است.

در حالی که خراسانهای  رضوی و شمالی اجرای نمایش های خیابانی را برای این ایام تدارک دیده اند ، خراسال جنوبی اجرای 10 نمایش صحنه ای و خیابانی را همزمان با روز ملی هنرهای نمایشی در شهرهای استان آغاز خواهد کرد.

نمایش خیابانی آفت به کارگردانی صادق عرب در شهرستان نهبندان، نمایش تولد با کارگردانی ابوالفضل نخعی در بیرجند ، نمایش عشق سوزان با کارگردانی آذر همایون در فردوس ، نمایش گنج پنهان با کارگردانی علی تصویری در فردوس ، نمایش مامدرن هستیم با کارگردانی غلامرضا محمدی در زیرکوه ، نمایش خیابانی شهر پاکیزه با کارگردانی حمید سالمی در فردوس، نمایش خیابانی فسقلی های شاکی با کارگردانی صابر رنجبر در قاین، نمایش خیابانی حاجی فیروز در شهر عجایب با کارگردانی صابر رنجبر در قاین و نمایش خیابانی آب مایع حیات است با کارگردانی صابر رنجبر در قاین به اجرا در می آیند.

استان خوزستان علاوه بر اجرای نمایش و مراسم روز جهانی تئاتر افتتاح و تجهیز 5 پلاتو جدید را در این استان برگزار خواهد کرد

استان زنجان اجرای نمایش های خیابانی و استان سمنان اجرای شاهنامه خوانی و نقالی توسط هومن شهرستانی و استان سیستان و بلوچستان اجرای عمومی تئاتر در تمامی شهرستان های استان و برگزاری مراسم ویژه روز جهانی تئاتر را از جمله برنامه های نوروزی خود اعلام کرده اند.

استان فارس اجرای نمایش های شاد فضای باز در همه شهرهای استان را از 28 اسفند تا 13 فروریدن ، اجرای 10 نمایش خیابانی در شهر شیراز ، کارناوال نوروزی آیین های سنتی و اجرای دو نمایش شاد عروسکی را در شهر شیراز در برنامه دارد.

استان قزوین با همکاری میراث فرهنگی و شهرداری شهر قزوین اجرای نمایش کمدی موزیکال ، نوروزخوانی و اجرای نمایش های کوتاه همراه ساز و دهل محلی را برگزار می کند و استان های قم ، قشم ، کرمانشاه گلستان ، لرستان ، مازندران ، مرکزی ، یزد، منطقه آزاد اروند ، کهکیلویه و بویراحمد و کردستان اجراهای خیابانی را همزمان با روز ملی هنرهای نمایشی در برنامه دارند.

منطقه کرمان جنوب علاوه بر اجرای برنامه جنگ شادی در شهرستان های استان در نظر دارد اجراهای صحنه ای و خیابانی در شهرهای مختلف استان را نیز از روز  ملی هنرهای نمایشی آغاز کند. در برنامه اجراهای این استان نمایش امرکدخدایی به کارگردانی مرتضی عبدالزاده در شهر کهنوج و اجرای نمایش دوبلکس به کارگردانی محسن فاریابی در شهرستان جیرفت ، اجرای نمایش گیس گل به کارگردانی ایمان سالمی در شهرهای قلعه گنج و فاریاب و اجرای نمایش های کمدی در شهرهای عنبرآباد ، جیرفت و رودبار جنوب قرار دارند.

استان گیلان نیز علاوه بر اجرای نمایش های خیابانی و کارناوالی ویژه ایام نوروز و روز جهانی تئاتر سه نمایش صحنه ای به کارگردانی محمدعلی صادق حسنی با عنوان های گیشه یاور ، در نوروز بل و آقای رئیس جمهور را آغاز خواهد کرد.

هرمزگان که یکی از میزبانان مسافران نوروزی است برنامه های متنوعی را برای 7 فروردین ماه تدارک دیده است که علاوه بر برگزاری جشن روز جهانی تئاتر در سه شهرستان و مرکز استان در قالب برنامه های مختلف نمایشی به اجرا در می آیند. پیاده روی هنرمندان و اهعالی تئاتر همراه با مسابقات هنری ، کارناوال کودک با همراهی هنرمندان فعال تئاتر کودک در شهر بندرعباس ، مسابقه استندآپ کمدی ، مسابقه انتخاب بازیگر برتر استان ، اجرای نمایش های خیابانی در سطح استان از جمله این برنامه ها هستند.

استان همدان نیز برنامه هایی در قالب مراسم نوروزخوانی و نقالی توسط مرشد چایانی ، جنگ نوروزی در مراکز گردشگری ، اجرای سه نمایش خیابانی در شهر ملایر ، اجرای میان پرده های نمایشی توسط غلامرضا ناصری برای زندانیان در شهر تویسرکان و اجرای نمایش طنز ماجراهای کمال به کارگردانی محمد گوهریان در اسد آباد از جمله برنامه های این استان هستند.

7 فروردین ماه 1397 هنرمندان تئاتر برای دومین بار ثبت روز ملی هنرهای نمایشی در تقویم شمسی را همزمان با روز جهانی تئاتر گرامی میدارند. 

سعید اسدی: فعالیت‌های بین‌المللی باعث شنیده شدن صدای ما در جهان می‌شود

نقش‌خوانی حمید امجد در همکاری با محمد رحمانیان

«تی‌ کی‌ تا کا»ی آتیلا پسیانی در آلمان

مجموعه نمایشنامه‌های ایوب آقاخانی با رویکرد جنگ منتشر شد

پرفورمنس «دیاستاسی» در «دا»

آدم‌هایی با حال متلاطم

نمایش شیرهای خان بابا سلطنه وامدار شیوه ی اجرایی نمایش سنتی ایرانی است

خداحافظ ای داغ بر دل نشسته

کارگردان نمایش «پیانیستولوژی»: فضای تئاتر‌مشهد متفاوت با تصورهاست

خوشحالی وزیر از اینکه تئاتر از بودجه دولتی بی‌نیاز شده، فاجعه است

آغاز اجرای «هملت دن کیشوت» در تئاترشهر

آغاز نمایش «گِل» در تماشاخانه ایرانشهر

دانشجویان سینما و تئاتر به سخنان رییس دانشکده واکنش نشان دادند

ستاره‌های سینما 75 هزار تماشاگر را به سالن تئاتر آوردند

دبیران پنجمین همایش ملی رادی ­شناسی معرفی شدند

نمایشنامه «حساسیت فصلی» منتشر شد

«آبی مایل به صورتی» تمدید شد

شبنم قلی‌خانی بازیگر «دپوتات» شد

خاطره مدیرکل هنرهای نمایشی از پیشکسوت تئاتر

برنامه تالارهای نمایشی مجموعه تئاترشهر اعلام شد

سیامک صفری و امیر کربلایی‌زاده با «هملت و دن کیشوت» به تاترشهر می‌روند

آغاز فعالیت تالارهای تئاتر از اولین روزهای سال

 


صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

تیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi